معاون استاندار سیستان‌وبلوچستان:

ستاد کرونا

پیشگیری از ویروس جهشی کرونا نیازمند همکاری بیشتر مردم است
ستاد کرونا
معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان‌وبلوچستان به نقل از کارشناسان گفت: ویروسی که اکنون دچار جهش شده سرعت انتقال بسیار بالا و شدت بیماری بیشتری دارد به همین سبب برای پیشگیری از آن همکاری مردم بسیار ضروریست.
به گزارش روابط‌عمومی استانداری به نقل از ایرنا؛ محمدهادی مرعشی روز شنبه در حاشیه نشست ستاد کرونا اظهارداشت: دستگاه‌های اجرایی توان مشخصی دارند و مردم باید به این جمع بندی برسند که نمی‌توان با اقدامات سلبی از این بیماری جلوگیری کرد بلکه باید همکاری لازم را داشته باشند.

وی بیان کرد: در ادامه مصوبات و دستورالعمل روزشنبه ستاد ملی مبارزه با کرونا که اعلام خواهد شد به این جمع بندی رسیدیم تا زمان ابلاغ دستورالعمل، در هفت شهرستان که وضعیت قرمز، زرد و نارنجی دارند تمامی مدارس، آموزشگاه‌ها و همه مراکزی که به نوعی با آموزش دانش آموزان سرو کار دارند به مدت ۲ هفته تعطیل خواهد بود.

وی افزود: البته معلمان مانند دستگاه‌های اجرایی ۵۰ درصد قطعا سر کار خواهند بود و همچنین تمامی دستگاه‌های اجرایی به جز دستگاه‌های خدمت‌رسانی که در دستور العمل آمده و دستگاه‌های اجرایی نیز مطلع هستند به صورت یک سوم فعالیت خواهند داشت و نمازهای جمعه و جماعات در شهرستانهای قرمز و زرد شامل زاهدان، زابل، خاش و سراوان تعطیل خواهد بود که امید است مردم و ائمه جمعه به این بخش کمک کنند تا به یک وضعیت نرمال برسیم.

معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: دکتر هاشمی رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گزارش‌های خوبی را ارائه کرد اما با این شرایطی که در سطح استان و کشور پیش آمده و سرعتی که این ویروس در شیوع بیماری گرفته ضرورت دارد مردم بطور کامل و باجدیت پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

وی تصریح کرد: استفاده از ماسک خیلی سخت نیست و مردم باید و حتما ماسک بزنند و در مجالس و محافل شرکت نکنند.

مرعشی ادامه داد: از هم استانی های عزیز درخواست می شود دورهمی‌های خویشاوندی را برای مدتی کنار بگذارند تا درگیر بیماری نشوند به هر حال وضعیتی بسیار سختی است این اوضاع کار پرسنل بهداشت و درمان را بسیار سخت خواهد کرد زیرا تخت‌های بیمارستان به اندازه کافی نیست.

وی تاکید کرد: باید اصول بهداشتی رعایت شود تا در سطحی قرار بگیریم که وضعیت قرمز را به نارنجی تبدیل و نارنجی را نیز به زرد و سفید تغییر دهیم تا سیستان‌وبلوچستان با کمک مردم از آلودگی پاک شود.

معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان‌وبلوچستان بیان کرد: متاسفانه بعضی از مصوبات در سطح جامعه رعایت نمی‌شود که در نشست امروز در این رابطه بحث و تبادل نظر و مقرر شد با کسبه ای که پروتکل ها را که رعایت نمی‌کنند برخورد شود.

مرعشی با اشاره به اینکه مغازه هایی که رعایت نکنند پلمب خواهند شد ادامه داد: تیم‌های نظارتی از امروز به صورت فعال‌تر و گسترده‌تر با کمک نیروهای بسیج فعالیت خودشان را آغاز خواهند کرد.

وی تاکید کرد: همه باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند در غیر اینصورت قطعا به سمت برخورد با کسانی که رعایت نکنند خواهیم رفت.
۲۸ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۱۷

اظهار نظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید