استاندار:

سیستان و بلوچستان با نام شهید میرحسینی شناخته می‌شود

سیستان و بلوچستان با نام شهید میرحسینی شناخته می‌شود
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: همین که این استان تنها به نام شهید قاسم میرحسینی شناخته می شود برای عزت و افتخارش کافی است ما به خودمان می‌بالیم که امروز میزبان شهیدی هستیم که پاره تن شهید حاج قاسم سلیمانی است.
به گزارش روابط‌عمومی استانداری حسین مدرس‌خیابانی روز یکشنبه در مراسم گرامیداشت سالگرد شهادت شهیدحاج قاسم میرحسینی که با حضور جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مصلی المهدی(عج) شهرستان زابل برگزار شد؛ اظهار داشت: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی که الگویی برای همه جوانان و آزادگان عالم بوده در وصف شهید عزیزمان میرحسینی گفت که ایشان در جبهه به منزله یک لشکر بوده است.
 
وی با تاکید بر اینکه امروز در این استان میزبان شهیدی هستیم که شهید سلیمانی در جبهه‌ها اتکایش به او بود ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در وصف این شهید بزرگوار گفته‌اند که مردم سیستان را با شهید حاج قاسم میرحسینی شناخته‌اند. 
 
استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه از کلام رهبر معظم انقلاب بارها شنیده‌ایم که مبارزه همچنان باقی است و ما دائما در معرض تهدید از جانب دشمنان خبیث جمهوری اسلامی ایران هستیم گفت: اما این تهدیات و جنگ در سیستان و بلوچستان جنس دیگری دارد به عبارتی در این استان بیش از سه هزار شهید داریم که  حدود یک‌هزار مورد در دوران دفاع مقدس و بیش‌از ۲ برابر آن بعد از دفاع مقدس به شهادت رسیده اند.
 
وی افزود: جنگ تمام عیار و بی‌امان با موادمخدر و اشرار در سیستان و بلوچستان دائما ادامه دارد و بیش‌از پنج هزار جانباز این استان تقدیم کرده که بسیاری از آنان در عرصه دفاع از مرزها و مقابله با اشرار به این افتخار نائل شده‌اند.
 
مدرس خیابانی بیان کرد: سیستان و بلوچستان به عنوان صف و جبهه مقدم دفاع از حریم ولایت و جمهوری اسلامی ایران همچنان در حال تقدیم شهدا و جانبازان عزیز به نظام است و به عبارتی دفتر شهادت در این استان همچنان گشوده است.
 
وی با اشاره به اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به حضور و وجود عطرآگین شهدا نیاز دارد گفت: شهدا و خانواده‌هایشان تا زمانی که حضور مقتدرانه در جای جای کشور دارند نظام جمهوری اسلامی ایران هیچ آسیبی از جانب دشمنان نخواهد دید.
 
گفتنی است؛ در پایان این مراسم پیکر مطهر یک شهید گمنام نیز تشییع شد/ایرنا
۲۰ دی ۱۴۰۰ ۱۱:۲۶

اظهار نظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید