استاندار : سند مطالعاتی آبهای استان تا یکماه آینده آماده گردد

استاندار : سند مطالعاتی آبهای استان تا یکماه آینده آماده گردد
استاندار سیستان و بلوچستان در جلسه حفاظت از منابع آب استان بر تهیه سند جامع مطالعات آب استان تأکید کرد و افزود : سند مطالعات آبهای ژرف و سند مطالعات آبهای استان ظرف یکماه آینده تدوین گردد .

استاندار در این جلسه با گرامیداشت یوم ا... 13 آبان و حوادث تاریخی این روز ، این روز را مظهر استکبار ستیزی عنوان کرد و افزود : این مناسبتها برای دولت و ملت ارزش آفرین و منزلت بخش است .

به گزارش روابط عمومی استانداری استاندار در جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان که در محل استانداری و با حضور اعضا برگزار شد اظهار داشت : آب را باید ملی و متفاوت از تمام منابع ببینیم چرا که رونق و حیات انسان و همه جانداران در گرو آب است لذا باید نگاه و عملکرد مسئولین در مقطع کنونی که با بحران کم آبی مواجهیم تغییر کند .

رئیس شورای حفاظت از منابع استان با اشاره به بارندگیهای اخیر در غرب کشور و خسارات وارده به زیرساختها افزود : محاصره و خسارات وارده ناشی از سیل حاصل بی تدبیری مدیران شهری در مقاطع مختلف است لذا باید مدیریت را در بخشهای مختلف تغییر دهیم و به گونه ای رفتار کنیم که در محاصره بی تدبیری قرار نگیریم .

استاندار ادامه داد : خسارت سیل با بیش از 200 میلیارد تومان به زیرساختهای کشورآنهم در شرایط فعلی کشور رقمی بسیار جدی است .

مهندس هاشمی با تأکید برحفظ و احیاء منابع آب افزود : کشاورزی که به قیمت افت سفره های زیرزمینی ، تغییر آب از شیرین به شور و کوچ اجباری ناشی از آن منجر شود نباید انجام شود و این یک اصل است که به طور جدی به آن عقیده دارم .

وی با اشاره به وجود 8 هزار حلقه چاه غیرمجاز در استان افزود : حدود 2 هزار حلقه از این چاهها تعیین تکلیف می شوند که حتما این موضوع باید محقق شود و 6 هزار باقیمانده نیز می بایست مسدود شوند .

استاندار در رابطه با انسداد چاههای غیرمجاز اظهار داشت : در ارتباط با مردم نباید برخورد قهری صورت گیرد بلکه رفتار اقناعی داشته باشیم چرا که رفتار قهری موجب ایجاد مقاومت و عدم موفقیت می شود .

وی ادامه داد : مردم باید خیرخواهی و احترام را از مسئولین ببینند و به گونه ای توجیه شوندکه بدانند انسداد دائمی نیست و برای زمان مقطعی و جبران افت سطح سفره های زیرزمینی است .

رئیس شورای حفاظت از منابع آب استان برنظارت و ارزیابی از عملکرد کنتورهای هوشمند و میزان اثرگذاری این کنتورها بر سفره های زیرزمینی ، استفاده از روش های نوین آبیاری و تغییر الگوی کشت تأکید کرد .

۱۳ آبان ۱۳۹۴ ۱۹:۳۲

اظهار نظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید