استاندار: فنوج یکی از قطب های صنعتی و معدنی سیستان وبلوچستان است

استاندار: فنوج یکی از قطب های صنعتی و معدنی سیستان وبلوچستان است
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: شهرستان فنوج با داشتن معادن کرومیت، منگنز، تیتانیوم، آهن و غیره یکی از قطب های مهم صنعتی و معدنی این استان است
علی اوسط هاشمی در جمع مردم شهرستان فنوج با تشریح عملکرد و فعالیت های دولت تدبیر و امید در این منطقه تاکید کرد: اولویت نخست برنامه های فرماندار و مسئولان دستگاههای اجرایی این شهرستان باید توسعه زیربناها، ایجاد اشتغال و فعال سازی معادن باشد.
وی گفت: با خام فروشی مواد معدنی استخراج شده از مناطق مختلف سیستان و بلوچستان به ویژه شهرستان فنوج مخالفیم و باید در همین منطقه با ایجاد کارخانه فرآوری و به بازارهای مصرف عرضه و صادر شود.
وی از فرماندار و قشرهای مختلف مردم فنوج خواست سرمایه گذاران بخش خصوصی خارج از کشور را برای فعالیت در بخش معادن تشویق و دعوت کنند.
استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: مدیران استانی و شهرستان فنوج همکاری، مشاوره و تمامی امکانات لازم را برای سرمایه گذاران بخش خصوصی در کمترین زمان فراهم خواهند کرد.
وی افزود: ایجاد زیرساخت های استان با اختصاص اعتبارات لازم در حال انجام است تا راه برای توسعه پایدار هموار شود.
هاشمی ادامه داد: هم اینک 600 طرح عمرانی و خدماتی در سراسر استان سیستان و بلوچستان در حال اجراست که رفته رفته مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت.
وی گفت: برای آبرسانی به روستاهای کشور هزار و 500 میلیارد تومان اختصاص یافته است که با این اعتبار بسیاری از مشکلات مرتفع خواهد شد.
وی افزود: دهستان مسکوتان با جمعیت بالا قابلیت ارتقا به شهر را دارد و برای این کار پیگیری های لازم صورت خواهد گرفت.
وی همچنین بر تسریع در تکمیل راه فنوج- تنگ سرحه تاکید کرد و افزود: این محور می تواند مسیر تردد را برای مردم فنوج کاهش داده و فواید زیادی عاید منطقه کند.
استاندار سیستان و بلوچستان در سفر روز پنجشنبه به شهرستان فنوج به اتفاق فرماندار، شماری از مسئولان محلی و اقشار مختلف مردم پست برق 20 کیلوولت خیرآباد- رامک این شهرستان را راه اندازی کرد.
علی اوسط هاشمی در آیین افتتاح این طرح اظهار داشت: یکی از برنامه های دولت برای این منطقه تحویل برق مطمئن و بدون افت ولتاژ با تولید برق پنج مگاواتی دیزلی (گازوییلی) از سوی بخش خصوصی است تا موجب رضایتمندی مردم شود.
وی افزود: هر چه طول خطوط متوسط برق کمتر باشد قدرت برق بهتر خواهد شد.
وی بیان کرد: دولت از کسانی که با فعال شدن در صنعت برق انرژی تولید کرده و تحویل مردم دهند حمایت و همکاری لازم را خواهد کرد.
فنوج در 450 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.
۱۵ آبان ۱۳۹۴ ۲۳:۳۱

اظهار نظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید