یکشنبه / ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ / ۰۷:۲۲
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۰۵۱
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندارسیستان و بلوچستان:

فرهنگ حفظ منابع طبیعی نهادینه شود

استاندار گفت: حفظ و نگهداری منابع‌طبیعی با نهادینه سازی فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی محقق می شود.

(یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰) ۰۷:۲۲

به گزارش روابط‌عمومی استانداری؛ احمدعلی موهبتی “استاندار” در بازدید از اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، با بیان اینکه در حوزه حفاظت از مراتع، جنگل‌ها، منابع‌طبیعی و آبخیزداری اقدامات خوبی انجام شده است؛ اظهار داشت: تا زمانی که باور مردم به سمت اهمیت و نگهداری منابع‌طبیعی نرسد، نتایج همه اقدامات در این حوزه، مقطعی خواهد بود، لذا باید فرهنگ حفظ منابع‌طبیعی در جامعه نهادینه شود.

وی تصریح کرد: هیچ طرحی بدون مشارکت و همراهی مردم پایدار نخواهد بود.

استاندار سیستان و بلوچستان بازسازی ماشین‌آلات تخصصی این مجموعه را مورد تاکید قرار داد گفت: مدیران باید با گفتگو، تعامل و همکاری بیشتر با مدیران دستگاه‌های اجرایی استان از تجربیات یکدیگر برای پیشیرد برنامه‌های خود بهره ببرند.

موهبتی همچنین به اجرای طرح همیار طبیعت اشاره کرد و از آن به عنوان یک اقدام فرهنگی خوب یاد کرد و اجرای جدی آن را مورد تاکید قرار داد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان هم در این دیدار از رفع تصرف یکهزار و ۷۲۱ هکتار از اراضی ملی با ارزش ۱۸ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال خبر داد.

پاکزاد گفت: در بخش آبخیز داری و آبخوانداری در حوزه رودخانه کاجو گرگروهای شهرستان چابهار میزان ۷۰۰هزار متر مکعب عملیات خاکی با اعتبار ۸۰۰هزار میلیون ریال و ۴۰ هزار متر مکعب عملیات سنگ و ملاتی با هدف حفاظت خاک و تقویت پوشش گیاهی در حال انجام است.

وی ادامه داد: در حوزه آبخیزداری و آبخوانداری رودخانه نیاتک جنوبی ۲۰۰هزار متر مکعب عملیات خاکی با اعتبار ۲۰۰ هزار میلیون ریال و ۷هزار و ۷۰۰ متر مکعب سنگ ملاتی با هدف حفاظت خاک و پخش سیلاب و تقویت پوشش گیاهی در حال انجام است.

تعداد بازدید : ۹۰
(یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰) ۰۷:۲۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید