دوشنبه / ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ / ۰۹:۲۹
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۰۵۵
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

تامین مرغ مورد نیاز استان تا پیش از رمضان

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: قبل از آغاز ماه مبارک رمضان باید مرغ مورد نیاز استان به طور کامل تامین شود تا روزه داران طی ماه مبارک در تهیه آن دچار مشکل نشوند.

(دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰) ۰۹:۲۹

"ماندانا زنگنه" در نشست ستاد تنظیم بازار استان که با دستورکار بررسی، تامین و ثبات بازار مرغ استان در ماه مبارک رمضان برگزار شد افزود: روال تهیه و توزیع مرغ در استان باید به یک روال ثابت و بدون توقف تبدیل شود تا در صورت بروز مشکل یا سکته احتمالی در تولید مصرف کنندگان با کمبود رو به رو نشوند.

وی بیان کرد: با توجه به مدت زمان باقی مانده تا آغاز ماه مبارک فرمانداران استان باید در کمترین زمان ممکن شرایط شهرستان خود را بررسی کنند و در صورت وجود مشکل در بازار مرغ مراتب را سریعا به معاونت هماهنگی امور اقتصادی استان اطلاع رسانی کنند تا موضوع مورد بررسی قرار گیرد و پیش از ماه مبارک رمضان مشکل آن شهرستان برطرف شود.

زنگنه افزود: شبکه توزیع مرغ استان علاوه بر تامین نیاز مراکز عرضه، برای سهولت کارمندان در تهیه مرغ در ایام ماه رمضان باید اتحادیه های سطح استان را هم باید شارژ کند تا قشر کارمند هم بتوانند به راحتی ملزمات خود را تامین کنند و با مشکل رو به رو نشوند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گفت: مرغ داری ها به دلیل استفاده 100 درصدی از نهاده های دامی دولتی موظف هستند به میزان تعیین و اعلام شده مرغ به کشتارگاه های استان تحویل دهند و اگر واحد تولیدی در این خصوص کم کاری کند براساس مصوبات ملی و سامانه بازارگان در دوره بعد جوجه ریزی میزان نهاده اختصاص یافته به واحد متخلف کاهش خواهد یافت.

وی خاطرنشان کرد: حمل مرغ زنده بدون مجوز در تمامی نقاط استان ممنوع است و عوامل انتظامی باید در صورت مشاهده هر نوع خودرویی که بدون مجوز مرغ زنده حمل می کنند، خودرو را توقیف کرده و برای سیر مراحل قانونی متخلف را به مراجع ذیصلاح ارجا دهند همچنین دستگاه های قضایی و اجرایی نیز باید با واحدهای توزیع کننده که اقدام به خرید مرغ به مبلغ بالاتر از قیمت مصوب می کنند هم به طور جدی برخورد کند تا بازار مرغ استان در ماه مبارک رمضان دچار اختلال نشود.

تعداد بازدید : ۹۷
(دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰) ۰۹:۲۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید