پنج شنبه / ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ / ۰۱:۲۴
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۰۶۱
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
معاون هماهنگی امور اقتصاری استانداری:

افزایش سرانه آرد استان از سه ماه گذشته به 11 کیلو

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندرای گفت: میزان سرانه آرد استان نسبت به سه ماه گذشته 11 کیلو افزایش یافت.

(پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰) ۰۱:۲۴

"ماندانا زنگنه" در کارگروه آرد و نان استان که با دستور کار تامین نان مورد نیاز مردم در ماه مبارک رمضان برگزار شد، افزود: در سال گذشته با توجه به نیاز مردم میزان سهمیه آرد استان افزایش یافت که بخش اعظم این افزایش سهمیه برای تامین نان روستاییان بود و امسال هم با توجه به شرایط استان میزان سهمیه آرد برای هر نفر یک کیلو گرم افزایش یافت و به ۱۱ کیلو گرم رسید.

وی بیان کرد: با وجود اقدامات انجام شده هنوز در بخش توزیع آرد روستاییان مشکلاتی به چشم می خورد که شرکت های متولی توزیع آرد موظفند هرچه سریع تر این مشکلات را مرتفع کنند همچنین باید میزان فعالیت و فروش نانواییان حتی در روستاها مورد بررسی قرار گیرد و در صورت وجود تخلف سهمیه نانوایی های متخلف حذف شود.
معاون استاندار تصریح کرد: نانوایی های سنتی پز هم امروز به مردم خدمات رسانی می کنند و نیاز آنان را تامین می کنند لذا باید ساختاری برای رسمی و قانونی شدن فعالیت این نانوایی ها تعریف شود تا بتوانند سهمیه آرد آزاد دریافت کنند.

زنگنه افزود: طی سال های گذشته بخش قابل توجهی از سطح شهرستان زاهدان به لوله کشی گاز مجهز شده و نانوایی های فعال در آن مناطق هم از مصرف گازوئیل به گاز روی آوردند و این سبب کاهش مصرف سوخت به میزان 17 درصد شد.

تعداد بازدید : ۶۹
(پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰) ۰۱:۲۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید