یکشنبه / ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۰۵:۱۸
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۰۹۲
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار سیستان و بلوچستان:

باید تمهیدات بیشتری برای مقابله با ورود ویروس جهش یافته هندی اتخاذ شود

استاندار گفت: ویروس جهش یافته هندی به شدت مسری است و میزان تلفات بالاتری دارد. لذا باید تمهیدات بیشتری برای جلوگیری از ورود این نوع ویروس به استان اتخاذ شود.

(یکشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰) ۰۵:۱۸

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ نشست ستاد ملی مبارزه با کرونا به ریاست دکتر روحانی رئیس جمهور و با حضور ویدئو کنفرانسی استانداران سراسر کشور و سایر اعضای ستاد روز شنبه برگزار شد.

احمدعلی موهبتی استاندار در این جلسه اظهار داشت: با توجه به شیوع ویروس جهش یافته هندی در پاکستان و همجواری این استان نگرانی جدی از ورود این ویروس به استان و کشور وجود دارد لذا تمام ترددها در مرزهای زمینی،هوایی و دریایی باید به شدت کنترل شود و مصاحبه و اطلاع رسانی جدی در خصوص شیوع و خطر این ویروس انجام شود.

وی گفت: روند شیوع کرونا در استان همچنان صعودی است و این درحالی است که پروتکل های بهداشتی و ماسک زدن در اماکن عمومی رعایت نمی‌شود.

استاندار تاکید کرد: همکاری همه دستگاه‌ها و رسانه‌ها در حوزه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی برای مقابله با بیماری کرونا همچنان الزامیست و دستگاه‌ها از ظرفیت‌های موجود برای این فرهنگ‌سازی استفاده کنند.

موهبتی با اشاره به هفته سلامت از یکم تا هفتم اردیبهشت ماه، گفت: هفته سلامت فرصتی برای تبیین اهداف وزارت بهداشت و همراه سازی اذهان عمومی برای انجام راهکارهای مقابله با کرونا است.

وی گفت: جلسات کرونا در حوزه معاونت بهداشتی در محل ستاد دانشگاه علوم پزشکی و با ارتباط ویدئو کنفرانسی با دانشگاه‌های علوم پزشکی زابل و چابهار به صورت روزانه برگزار شود و هفته ای یک بار نیز به با فرمانداریها و ستادهای شهرستانی به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شود و اوضاع شهرستان ها مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد و راهکارهای لازم ارائه شود.

تعداد بازدید : ۱۱۲
(یکشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰) ۰۵:۱۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید