شنبه / ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ / ۲۱:۱۰
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۴۳۱
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
سرپرست وزارت آموزش و پرورش:

بزودی اداره کل آموزش و پرورش جنوب سیستان و بلوچستان راه‌اندازی می‌شود

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: بزودی اداره کل آموزش و پرورش جنوب سیستان و بلوچستان با هدف ارتقای شاخص‌های آموزشی و حل مشکلات این حوزه راه‌اندازی می‌شود تا شاهد تحولات و کیفیت آموزشی باشیم.

(شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸) ۲۱:۱۰
به گزارش روابط عمومی استانداری، سیدجواد حسینی روز جمعه در نشست شورای اداری و آموزش و پرورش قطب جنوب استان سیستان و بلوچستان در فرمانداری چابهار اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی تلاش‌های زیادی برای توسعه آموزش و پرورش کرده است و نباید مناطقی نظیر چابهار و سایر شهرهای جنوب سیستان و بلوچستان با ظرفیت‌های فراوان از کمبود فضای آموزشی و امکانات رنج ببرند. 
 
وی بیان کرد: سرانه فضای آموزشی چابهار کمتر از ۲ مترمربع فعلی باید به هشت مترمربع ارتقا پیدا کند تا شاهد تحول، توسعه و ارتقای شاخص‌های آموزشی و پرورشی باشیم.
 
 سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: عدالت آموزشی از جوهره‌های اصلی سند بنیادین آموزش و پرورش است و باید تلاش کنیم بیشترین اعتبارات را به این استان اختصاص دهیم تا مشکلات حل شود.
 
 وی افزود: دانش آموزان عشایری باید سه برابر دانش آموزان معمولی سرانه بگیرید تا حق رعایت شود و شاهد عدالت آموزشی باشیم.
 
 دکتر حسینی ادامه داد: سیستان و بلوچستان از استان‌های مرزی، عشایری و محروم است و باید همه کمک کنیم در حد وسع و توان مدارس این استان استاندارد شوند.
 
 سرپرست وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: مناطق محروم با نیروی انسانی خلاق و کارآمد می تواند توسعه پیدا کند و باید فضاهای آموزشی استاندارد برای دانش آموزان مستعد ساخته شود. 
 
 وی افزود: هم اینک ۱۰۷ هزار مدرسه داریم و سرانه فضای آموزشی کشور به ازای هر دانش‌آموز بطور میانگین پنج مترمربع و استاندارد هشت مترمربع است اما این آمار در سیستان و بلوچستان سه مترمربع است.
 
 حسینی با اشاره به اینکه ۹۵۸ میلیارد تومان برای ساخت مدارس در سالهای گذشته هزینه شده است، خاطرنشان کرد: در هر سال در مجموع ۳۱۸ میلیارد تومان برای ساخت و تجهیزات مدارس سیستان و بلوچستان هزینه می‌شود تا بخشی از مشکلات مرتفع شود.
 
 وی ادامه داد: ۲۰۰ مدرسه را خیران تعهد کرده‌اند تا در مهرماه سالجاری تحویل آموزش و پرورش دهند.
 
 وی ساخت مدارس شبانه روزی را از اولویت‌های این وزارتخانه ذکر کرد و گفت: ساخت ۴۰ مدرسه در سراسر سیستان و بلوچستان باید در اولویت باشد.
 
 سرپرست وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: ۲ هزار پروژه آموزشی از اول مهر آماده بهره برداری می‌شود که ۵۰۰ مدرسه در سیستان و بلوچستان قرار دارد.
 
 حسینی گفت: اولین مدرسه اوتیسم را در این استان کلنگ زنی کردیم و در سه نقطه زاهدان، چابهار و ایرانشهر دانشگاه فرهنگیان راه‌اندازی می‌شود و در ایرانشهر نیز چهار هکتار زمین با همت نماینده مجلس و مردم برای این منظور در نظر گرفته شده است. 
 
 وی با بیان اینکه مرحله نخست بیمارستان فرهنگیان سیستان و بلوچستان آماده بهره برداری است، خاطرنشان کرد: برای این منظور ۱۰ میلیارد تومان اختصاص پیدا می‌کند تا هر چه سریعتر آماده و تکمیل شود.
 
 حسینی بیان کرد: در مهرستان موسسات ملی را موظف کردیم تا مرکز رشد کارآفرینی و ارتقای کیفیت آموزشی این منطقه محروم را دنبال کنند و در نیکشهر نیز باید مدرسه سمباد راه اندازی شود.
 
 وی به ساخت مجتمع آموزشی در کنارک اشاره و خاطرنشان کرد: مدرسه ۱۲ کلاسه نیز در چابهار کلنگ‌زنی می‌شود و حاشیه شهر نیز مورد توجه خوبی قرار می گیرد.
 
 سرپرست وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: برای کاهش مشکلات آموزشی و پرورشی بزودی تاسیس اداره کل آموزش و پرورش جنوب سیستان و بلوچستان پیگیری و عملیاتی می‌شود.
 
تعداد بازدید : ۳۸۱
(شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸) ۲۱:۱۰
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید