پنج شنبه / ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ / ۲۱:۱۹
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۴۳۶
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

سیستان و بلوچستان خط مقدم امنیت در تمامی حوزه‌هاست

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: این استان خط مقدم جبهه امنیت در حوزه بهداشت، مبارزه با موادمخدر، اقتصاد، امنیت و آرامش مردم و سایر حوزه‌ها در کشور است.

(پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸) ۲۱:۱۹

 به گزارش روابط عمومی استانداری به نقل از ایرنا؛ احمدعلی موهبتی روز پنجشنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر سیستان و بلوچستان اظهار داشت: اعتیاد یک بلای خانمان‌سوز و موضوع چند وجهی است که آثار مخرب فراوانی دارد.

 وی گفت: هرچه در حوزه مبارزه با موادمخدر تلاش می‌کنیم مطلوبیت لازم حاصل نمی‌شود زیرا کسانی که در آنسوی مرزها هستند قبلا منافع مادی و اقتصادی را در نظر می‌گرفتند اما اکنون دشمنان نظام، ملت را هدف قرار داده و دست برروی عقاید مردم گذاشته و به راحتی آدم کشته و یا جوانان این مرز و بوم را در دام اعتیاد گرفتار می‌کنند.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: در این استان از ابتدای سال تاکنون سه هزار و ۲۶۳ درصد کشفیات شیشه و ۲ هزارو ۹۶۸ درصد کشفیات کراک رشد داشته‌ است.

وی بیان کرد: اگر قبلا قاچاقچیان برای حمل چند تن موادمخدر درگیری ایجاد می‌کردند اما اکنون برای ۱۰۰ کیلوگرم هم با نیروهای انتظامی و مرزبانی درگیر می‌شوند و اکثر کشفیات با صاحب است که برخی از آنان همان ابتدا به درک واصل و برخی نیز دستگیر می‌شوند.

 موهبتی با اشاره به اینکه بی‌تفاوتی؛ مرگ یک جامعه و نظام است، گفت: در راستای مبارزه با موادمخدر وظایف تمامی دستگاه‌ها مشخص شده و همه مکلف به انجام آن هستند و باید پای کار باشند.

 وی ادامه داد: معیار و اقدام ما باید بر مبنای قانون باشد و حتی قانون بد بهتر از بی‌قانونی است.

 رئیس شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر سیستان و بلوچستان افزود: در زمینه انسداد مرز علاوه بر گزارشات و پیگیری ستاد، با پیگیری‌های انجام شده ۱۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای این امر اختصاص یافته که بزودی شروع می‌شود و طرف پاکستانی نیز طرح انسداد را شروع کرده و باید محدودیت‌ها با انسداد مرز آغاز شود و در این زمینه حتما نیاز به اقدامات فرهنگی، پیشگیری، درمان و مباحث اجتماعی است.

 وی اظهار داشت: باید جنبشی در استان راه بیفتد تا همه در زمینه اعتیاد احساس خطر کنند زیرا این معضل اجتماعی به هیچکس رحم نمی‌کند و ستاد مبارزه با موادمخدر سیستان و بلوچستان نیز باید با برنامه و به صورت تمام قد در این زمینه ورود پیدا کرده تا شاهد اتفاقات خوبی در آینده باشیم.

 موهبتی گفت: قبایل و طوایف، احزاب، شوراها، ورزشکاران، سمن‌ها، تشکل‌های مردم نهاد و هرکسی که در دولت مسئولیت داشته و کارمند محسوب می‌شود باید در زمینه مقابله و پیشگیری از اعتیاد پای کار آمده و در این زمینه کار کند.

 وی با بیان اینکه اکنون دشمن برنامه‌ریزی‌های خود را افزایش داده، افزود: با توجه به بارندگی‌های اخیر و کشت و کار موادمخدر، در حال حاضر در افغانستان تنها تریاک تولید نمی‌شود بلکه در بحث صنعتی شدن موادمخدر نیز اقداماتی بسیاری صورت می‌گیرد.

 استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: راه‌اندازی اردوگاه‌ها در زمینه درمان اعتیاد بسیار مهم است تا معتادان با حضور در این مکان‌ها و آموختن مهارت و توانمندی بتوانند پس از بیرون آمدن از اردوگاه صاحب شغل و حرفه‌ای شوند.

 وی گفت: این جلسه مقدمه‌ای برای یک حرکت بزرگ خواهد بود و امیدواریم سال ۹۸ گامی بزرگ در حوزه مقابله با موادمخدر برداریم.
تعداد بازدید : ۱۹۳
(پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸) ۲۱:۱۹
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید