چهارشنبه / ۶ شهریور ۱۳۹۸ / ۲۳:۵۹
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۴۵۷
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار سیستان و بلوچستان:

سیستان و بلوچستان کمتر از ٢درصد از بزرگراه های کشور را دارا است

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: این استان ١١ و نیم درصد از مساحت کل کشور را داراست در حالی که سهم استان از میزان بزرگراه های کشور کمتر از دو درصد است.

(چهارشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۸) ۲۳:۵۹
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ احمدعلی موهبتی "استاندار" شامگاه چهارشنبه در شورای هماهنگی راه و شهرسازی استان که در استانداری برگزار شد؛ إظهار داشت: برخی استان های کشور کمتر از ٣ درصد مساحت کشور را دارند اما حدود ٤٠درصد از میزان بزرگراه های کشور را به خود اختصاص داده اند در حالی که سیستان و بلوچستان با دارا داشتن ١١ و نیم درصد از مساحت کشور تنها یک و ٨ دهم درصد میزان بزرگراه های کشور را دارا است.

وی ادامه داد: علیرغم اینکه برقرسانی و آب رسانی به روستاها از برنامه های اولویت دار استان است، ولی ٢٠درصد از اعتبارات استانی به بخش حمل و نقل اختصاص یافته است به طوری که از سال ٩١ تا ٩٨ یکهزار و ٩٢٤ میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی به بخش راه ها اختصاص یافته است.

استاندار با اشاره به پراکندگی بالای جمعیتی در استان و با بیان اینکه ٥١درصد از جمعیت استان روستایی بوده و فقط ٧٣درصد از جمعیت روستایی استان از نعمت راه روستایی برخوردار هستند؛ افزود: ٣ هزار و ٥٠٠ کیلومتر دیگر راه روستایی باید احداث شود تا به شاخص کشوری برسیم.

موهبتی گفت: وضعیت فعلی روکش راه های استان مطلوب است به گونه ای که در حوزه جنوب استان رتبه نخست و در شمال استان رتبه دوم کشوری را دارا هستیم.

وی إظهار داشت: مباحث مربوط به فعالیت بندر چابهار و ترانزیت کالا به کشورهای آسیای میانه از موضوعات مهم ملی و فراملی است که موجب خوشحالی می باشد اما مشکلات ناشی از عدم تکمیل بزرگراه چابهار میلک نیاز به تسریع تکمیل این پروژه و پروژه راه آهن چابهار را حائز اهمیت کرده است.

رییس سازمان حمل و نقل جاده ای و راهداری کشور هم از برنامه های وزارت راه و شهرسازی برای شتاب بخشی به توسعه و تکمیل راه های روستای و شریان های اصلی استان خبر داد.

حسن نیا گفت: نگاه وزارت راه و شهرسازی این است که بتوانیم بهبود حداقل جاده ها را داشته باشیم.
وی همچنین از کارهای در دست انجام برای بهبود وضعیت پایانه های استان خبر داد.
تعداد بازدید : ۱۷۹
(چهارشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۸) ۲۳:۵۹
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید