پنج شنبه / ۷ شهریور ۱۳۹۸ / ۰۸:۴۵
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۴۵۸
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

شورای اداری شهرستان نیکشهر به ریاست معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری برگزار شد.

(پنج شنبه ۷ شهریور ۱۳۹۸) ۰۸:۴۵
در این جلسه معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری هفته دولت را هفته قدردانی و گرامیداشت شهیدان رجایی و باهنر دانست و گفت؛ در هفته دولت سال جاری ۱۲۳ پروژه با اعتبار ۴۳۵ میلیارد تومان آماده افتتاح و تعداد ۱۳۸ پروژه با اعتبار ۳۶۰ میلیارد تومان آماده شروع عملیات اجرایی است.

ثریا سیدزاده گفت: ارتقای شاخص‌های توسعه به خصوص توسعه انسانی باید اتفاق بیفتد اما باید هزینه‌های شاخص های آموزش و بهداشت و سرمایه فکری را که تاثیر مثبتی درباره شاخص توسعه انسانی را دارند را افزایش دهیم.

وی ادامه داد: بخش صنعت باید فعال شود و خطوط صنایع دستی ،گردشگری، فرآوری و بسته‌بندی محصولات کشاورزی برای ایجاد اشتغال پایدار، استفاده از ظرفیت انرژی‌های نو و کسب و کارهای دانش بنیان مناطق، تمرکززدایی از امور که مورد تاکید برنامه‌های اصلاح نظام اداری بخش پنجم است راه اندازی شود.

سیدزاده إظهار داشت: همه مدیران باید تمرکززدایی را برای خودشان از ستاد استان بگیرند و انجام دهند متاسفانه به کارایی خیلی بیشتر از اثربخشی توجه کردیم.

وی افزود: از برنامه راهبردی برای شناسایی پروژه‌های اولویت‌دار محرومیت زدایی از منطقه بلوچستان میتوان استفاده کنیم.

فرماندار نیکشهر هم با تبریک هفته دولت به بیان مسائل و مشکلات شهرستان پرداخت.

ضیاءالحق هاشمزهی گفت: شرایط جغرافیایی نیکشهر فرصت خوبی را برای سرمایه گذاری در زمینه های گردشگری فراهم کرده است.

هاشمزهی گفت: پخشایش غیر اصولی و هدفمند نواحی روستایی بدون توجه به نگاه آمایشی باعث شده مناطقی که نگاه خدمت را دارند ارائه خدمت گذاری به آنها بسیار ضعیف باشد.
وی افزود: در شهرستانی که دارای تنوع زیستی، محیطی و ژئومورفولوژیکی است باید پخشایش خدمات داشته باشد تا شاهد توسعه منطقه باشیم.
هاشمزهی با بیان اینکه از ۱۱ دهستان شهرستان ۹ دهستان دارای مدارس شبانه روزی است گفت: نبود راه های ارتباطی مناسب و مدارس شبانه روزی باعث ترک تحصیل دانش آموزان و از بین رفتن استعدادها شده است.
هاشمزهی در پایان سخنان خود گفت: اگر نتوانیم روستاهای قطب را شناسایی کنیم قطعا نمیتوانیم پخشایش مناسب نیروی انسانی و خدمات را داشته باشیم.
تعداد بازدید : ۳۷۱
(پنج شنبه ۷ شهریور ۱۳۹۸) ۰۸:۴۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید