دوشنبه / ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۰:۵۹
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۴۷۹
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندارسیستان و بلوچستان:

انسجام ملی؛ لازمه اجرایی شدن طرح توسعه سواحل مکران است

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ایجاد ساختار کارآمد، منسجم و هماهنگ برای پیشبرد طرح جامع توسعه سواحل مکران در سطح ملی ضرورت دارد.

(دوشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۸) ۱۰:۵۹
به گزارش روابط عمومی استانداری؛احمدعلی موهبتی در نشست "دبیرخانه ستاد طرح جامع توسعه سواحل مکران"که روز گذشته در معاونت اول رئیس جمهور در تهران برگزار شد، با تاکید بر لزوم یکپارچگی و هماهنگی در پیشبرد سیاست های این طرح بیان داشت: به لحاظ تعدد دستگاه های مرتبط و تداخل سیاست ها و برنامه ها، لازم است ساختار هماهنگ کننده و نظارتی منسجم، دارای سطح و موقعیتی فصل الخطاب برای کلیه دست اندرکاران ایجاد شود.
وی با توجه به بازدارندگی های متعدد مدیریت و فقدان اختیارات کافی، خواستار تفویض اختیارات لازم به استانداران استان های ذی ربط در صدور مجوزهای حاکمیتی از طرف نظام و هماهنگ کردن دستگاه های اجرایی در فرآیند اجرایی کردن این سیاست ها شد.
 
استاندار همچنین بر ضرورت ایجاد ساختارهای رسمی متناسب با سیاست ها و اهداف کشور در این طرح بزرگ در آینده تاکید کرد و گفت: با توجه به نمونه های مشابه در رفع مشکلات منطقه ای و محلی، ساختارهای رسمی، ظرفیت قانونی و مدیریتی لازم را برای پی گیری و تحقق اهداف بوجود می آورد.
 
موهبتی خاطرنشان کرد: در این مرحله، ساختاری در سطح معاونت ذیل معاون اول رئیس جمهور که الزام اجرایی برای دستگاه ها ایجاد کند شاید مناسب باشد، لکن برای آینده باید به ایجاد ساختار سیاسی و اجرایی منطبق با اهمیت طرح توجه گردد.
 
گفتنی‌است؛ نشست دبیرخانه ستاد طرح جامع توسعه سواحل مکران روز گذشته با حضور دکتر شیرکوند معاون هماهنگی و نظارت معاون اول رئیس جمهور و نمایندگان 23 دستگاه اجرایی مرتبط در طرح، در مجموعه معاونت اول ریاست جمهوری برگزار شد.
 
تعداد بازدید : ۲۲۳
(دوشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۸) ۱۰:۵۹
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید