سه شنبه / ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ / ۰۸:۳۰
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۴۸۱
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

اعتبارات طرح های دانش بنیان منابع طبیعی و زیست محیطی سیستان و بلوچستان دو برابر می شود.

در نشست استاندار سیستان و بلوچستان با معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، موافقت شد برابر اعتبارات تخصیصی از منابع استانی به طرح های دانش بنیان استان در حوزه منابع طبیعی و حفظ محیط زیست، از اعتبارات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تخصیص یابد.

(سه شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۸) ۰۸:۳۰
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ احمدعلی موهبتی "استاندار" در این  نشست که امروز در دفتر معاون علمی و فناوری رییس جمهور برگزار شد، با تشریح مشکلات مردم استان ناشی از ریزگردها و خشکسالی های مستمر دو دهه اخیر، به طرح های تثبیت شن، مالچ پاشی، کاشت گونه های گیاهی برای کنترل شن های روان اشاره کرد و اعتبارات مربوطه را برای حل این مشکلات ناکافی دانست.
 
وی همچنین با اشاره به ظرفیت و توانمندی های اجرایی استان، برای اجرای طرح ها با روش های نوین و دانش پایه جهت بهره وری و دوام و بازدهی بیش تر هزینه ها و سرمایه گذاری ها با رویکرد حل مشکل و اشتغال زایی اعلام آمادگی کرد.
 
در ادامه نشست مدیران کل منابع طبیعی و محیط زیست استان، برنامه های در دست اجرا و قابلیت گسترش فعالیت ها و ظرفیت های مناطق مختلف استان را تشریح کردند.
 
معاون علمی و فناوری رییس جمهور هم در این دیدار از توجه ویژه دولت و مسوولان کشور به استان و آمادگی معاونت علمی و فناوری را برای هرگونه کمک جهت حل مشکلات و توسعه استان اعلام کرد.
 
سورنا ستاری گفت: معاونت علمی و فناوری در راستای مسایل منابع طبیعی و محیط زیست استان، به میزانی که از منابع استانی برای طرح های دانش بنیان در این حوزه ها تخصیص اعتبار یابد، برابر آن از اعتبارات معاونت کمک خواهد کرد.
 
در این نشست مقرر شد از محل اعتبارات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، حجم پروژه محیط زیست در تثبیت شن ها با بنتونیت از 200 هکتار به یکهزار هکتار افزایش یابد.
 
همچنین تعداد 10 گلخانه تولید گونه های مرتعی برای تثبیت شن های روان و کنترل باد در 5 شهرستان سیستان احداث که در سفر رییس جمهور به استان به بهره برداری می رسد.
 
شایان ذکر است؛ احداث 5 کارگاه تولید مصالح سبک از ماسه بادی، کشت یک هکتار کاکتوس به صورت پایلوت، توسعه انگور یاقوتی با روش آبیاری زیر سطحی در سیستان، احداث گلخانه های کوچک حجم در جنوب، پرورش ماهی در قفس، احداث دو واحد کارخانه نوآوری با جمع زیربنا بیست هزار مترمربع؛ از دیگر تفاهم ها و مصوبات این نشست بود.
 
در پایان این نشست هم مقرر شد طرح پروژه های مورد نظر توسط ادارات کل منابع طبیعی و محیط زیست استان تهیه و به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ارایه گردد.
تعداد بازدید : ۲۲۳
(سه شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۸) ۰۸:۳۰
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید