سه شنبه / ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ / ۰۸:۳۲
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۴۸۲
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار سیستان و بلوچستان:

موضوع جمع آوری گاندو‌ها در منطقه حفاظت شده پرورشی در دست انجام است

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: موضوع جمع آوری گاندو‌ها در منطقه حفاظت شده پرورشی با همکاری سازمان محیط زیست در دست انجام است و می‌توان آنها را در محوطه اصلی سد نگهداری کرد.

(سه شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۸) ۰۸:۳۲
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ احمدعلی موهبتی "استاندار" با اشاره به اتفاقات اخیری که به خاطر حمله تمساح پوزه کوتاه بومی استان "گاندو" برای برخی ساکنان جنوب استان رخ داده است، گفت: بنا به گفته مردم محلی تا کنون حمله گاندوها به مردم که موجب مصدومیت افراد شده باشد، دیده نشده است.
 
وی ادامه داد: مردم این منطقه علاقه فراوانی به گاندو دارند و آن‌ها را برکت این منطقه می‌دانند و با وجود اینکه دست بچه‌ای را قطع کرده به سمت اش سنگ هم پرتاب نکرده و نمی‌کنند.
 
استاندار با بیان اینکه موضوع جمع آوری گاندو‌ها در منطقه حفاظت شده پرورشی با همکاری سازمان محیط زیست در دست انجام است و می‌توان آنها را در محوطه اصلی سد نگهداری کرد؛ افزود: اقدامات مربوط به تامین آب در روستا‌ها را نیز به طور جد در دست انجام داریم تا شاهد بروز چنین اتفاقات تلخی در آینده نباشیم.
 
موهبتی گفت: وقتی که سیل می‌آید گاندو‌ها را با خود به برکه‌های پایین دست منتقل می‌کند؛ لذا در حال برنامه ریزی هستیم تا با فرهنگسازی و با کمک مردم و سازمان‌های مردمی از تکرار اینگونه حوادث پیشگیری کنیم.
 
زیستگاه گاندو یا تمساح پوزه کوتاه ایرانی بیشتر در محدوده شهرستان‌های چابهار، سرباز و بخش‌هایی از شهرستان نیکشهر در جنوب سیستان و بلوچستان است.
تعداد بازدید : ۱۹۶
(سه شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۸) ۰۸:۳۲
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید