پنج شنبه / ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۸:۰۳
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۴۹۰
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

همه ی ارکان نظام برای توسعه سیستان و بلوچستان کمر همت بسته اند

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: امروز توجه ویژه ای به سیستان و بلوچستان شکل گرفته است به طوری که همه ارکان نظام برای توسعه و رفع محرومیت از استان کمر همت بسته اند.

(پنج شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۸) ۱۸:۰۳
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ احمدعلی موهبتی "استاندار" چهارشنبه شب در دیدار با رییس کمیته امداد حضرت امام(ره) کشور در استانداری، با بیان اینکه اقدامات خوبی از ابتدای انقلاب تا کنون در سیستان و بلوچستان انجام شده است؛ تصریح کرد: وسعت زیاد و پراکندگی بالای استان باعث شده است، علیرغم تلاش های صورت گرفته، شاخص های توسعه از متوسط کشوری پایین تر باشد.
 
وی افزود: در حوزه گازرسانی و انشعاب های خانگی ٥ استان کشور به عنوان استان های معین در حال عملیات حفاری، لوله گذاری و اتصال انشعاب در سه شهر زاهدان، زابل و خاش هستند که از زمان تحویل پروژه، پیشرفت خوبی داشته است.
 
استاندار اظهار داشت: عملیات گازرسانی مناطق و محلات حاشیه شهر زاهدان با هدف توسعه متوازن و رفع محرومیت درحال انجام است.
 
موهبتی با اشاره به طرح انتقال آب به ٤٦ هزار هکتار از اراضی دشت سیستان، بیان کرد: این طرح با نگاه ویژه مقام معظم رهبری در منطقه سیستان در حال اجرا است که در کشور بی نظیر است.
 
رییس کمیته امداد کشور هم در این دیدار، توسعه بندر، احداث راه آهن و انتقال گاز به استان را از بزرگترین طرح های ملی کشور برشمرد و اظهار امیدواری کرد با اتمام عملیات إجرائی و بهره برداری صد در صدی از این طرح ها، روند توسعه استان تسریع گردد.
 
سید مرتضی بختیاری گفت: ٦٠ درصد جمعیت دنیا در کنار سواحل زندگی می کنند در حالی که حدود ٣درصد جمعیت کشور در مناطق ساحلی جنوب کشور ساکن هستند.
 
وی ادامه داد با نگاه ویژه مقام معظم رهبری و برنامه های توسعه ای کشور، به توسعه سواحل جنوبی کشور توجه بیشتری شده است که در آینده نزدیک شاهد گسترش صنایع و به تبع آن حضور بیشتر جمعیت در آن خواهیم بود.
تعداد بازدید : ۲۷۸
(پنج شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۸) ۱۸:۰۳
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید