پنج شنبه / ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۸:۰۷
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۴۹۱
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

توانمند سازی وإیجاد اشتغال برای مددجویان از مهم ترین کارهای کمیته إمداد در سیستان بلوچستان است

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بیش از ۱۰۰ نوع خدمت از سوی کمیته امداد برای افراد تحت پوشش ارایه می شود بطوریکه توانمند سازی مددجویان وإیجاد اشتغال برای خانواده های تحت حمایت این نهاد از اهم خدمات کمیته إمداد امام خمینی(ره)در استان است.

(پنج شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۸) ۱۸:۰۷
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ احمدعلی موهبتی "استاندار" روز پنجشنبه در آیین تجلیل از کارآفرینان برتر و امدادیاران کمیته امداد امام (ره) سیستان و بلوچستان گفتاظهار داشت: امروزه کمیته امداد امام خمینی(ره) بیش از ۱۰۰ نوع خدمت در تمام نقاط کشور برای نیازمندان در زمینه های اشتغال، آموزش، مسکن، سوء تغذیه و سایر موارد به جامعه هدف ارائه میدهد.
 
وی ادامه داد: کمیته امداد امام (ره) از جمله ارگانهایی است که از بدو تاسیس آن تاکنون حرکتهای منطقی و رو به رشد بسیاری داشته است.
 
نماینده عالی دولت با بیان اینکه کمیته امداد امام (ره) سیستان و بلوچستان کارهای مهم بسیاری در حوزه های مختلف برای مددجویان این استان انجام داده است گفت: امروزه در حوزه حمایتی کارهای بسیاری صورت گرفته که بیمه یکی از آنهاست.
 
موهبتی بیان کرد: سال گذشته در حوزه آموزش، پنج هزار و ۷۰۰ نفر و در سالجاری نیز بیش از هفت هزار مددجو آموزش های مختلف دیده اند.
 
وی اظهار داشت: در حوزه مسکن مددجویی پارسال ۲۱ میلیارد تومان و در سالجاری تاکنون ۲۴ میلیارد تومان هزینه شده است.
 
استاندار در حوزه مشارکت مردمی بیان کرد: ۶۰ میلیارد تومان تاکنون مشارکت مردمی از ۷۰۴ هزار خانوار سیستان و بلوچستان جمع آوری شده است. 
 
موهبتی ادامه داد: سال گذشته،افراد تحت پوشش کمیته امداد در سیستان و بلوچستان۱۵۷ هزار خانوار یعنی ۲۲ درصد جمعیت بوده که این تعداد در سال جاری  ۱۶۴ هزار خانوار یعنی ۳۰ درصد تا کنون زیر پوشش این نهاد قرار گرفته اند.
 
استاندار سیستان و بلوچستان مهمترین اقدام کمیته امداد امام (ره) را توانمند سازی مددجویان و ایجاد اشتغال برای این خانوارها دانست و تصریح کرد: اعطای تسهیلات با نرخ کارمزد پایین و حمایت کمیته امداد از مددجویان در بخش‌های مختلف تولیدی از جمله کارهای مهم و ثمر بخش این سازمان بوده است.
 
موهبتی در پایان گفت: صندوق ولایت با اعطای تسهیلات بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان در سال، اثر بخشی بسیاری در حوزه رونق اشتغال مددجویان دارد.
 
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور هم در این همایش گفت: ۱۲ هزار اشتغال در حوزه مددجویی امسال در این استان ایجاد می شود که این امر سبب رونق و تغییر مناسب در حوزه کارآفرینی خواهد شد.
 
سیدمرتضی بختیاری اظهار داشت: مردم این استان مردمی ولایتمدار و وفادر به نظام هستند که تقدیم کردن بیش از هشت هزار شهید از این خطه گواه این امر است.
 
وی ادامه داد: سیستان و بلوچستان همواره مورد حمله و توجه دشمن بوده که وحدت و یکپارچگی مردم این استان و هوشیاری علما و بزرگان این منطقه همواره توطئه‌های آنان را از بین برده است.
 
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور تصریح کرد: سیستان و بلوچستان دارای ظرفیت‌های بسیاری است که در کنار هم و با همکاری یکدیگر می توانیم این ظرفیت‌ها را شناخته و برای رفع محرومیت این منطقه استفاده کنیم.
 
وی بیان کرد: سیستان و بلوچستان دارای جوانان با استعداد و نخبه در همه زمینه‌هاست که باید از این استعدادها در مسیر درست استفاده کرد.
 
بختیاری اظهار داشت: کارهای بسیار خوبی در حوزه رفع محرومیت در سیستان و بلوچستان در دست اقدام است که این امر با همکاری همگان نتیجه خوبی خواهد داشت. 
 
وی توجه به ظرفیت مردمی و خیرین این استان در رفع محرومیت را مهم دانست و خاطر نشان کرد: باید خیران و مردم سیستان و بلوچستان برای رفع محرومیت و ایجاد اشتغال کمک کننده باشند.
 
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور به نمایشگاه دستاوردهای تولیدی مددجویان سیستان و بلوچستان اشاره کرد و افزود: جای بسی خوشحالیست که امروز شاهد دستاوردهای تولیدی مددجویانی هستیم که در کنار ایجاد اشتغال برای خود توانسته اند افراد دیگری را نیز مشغول بکار کنند و باعث رونق منطقه و رفع محرومیت شوند.
 
وی به تعدادی از برنامه‌های سفر خود به سیستان و بلوچستان اشاره کرد و افزود: بازدید از شهرهای مختلف این استان، افتتاح ۲۰۰ واحد مسکونی مددجویی، بازدید از هزار واحد طرح ۶ هزار واحدی کمیته امداد در حوزه مسکن مددجویی، افتتاح نمایشگاه دستاوردهای مددجویان این منطقه و تجلیل از کار آفرینان و امداد یاران از جمله مهمترین برنامه‌های این سفر است.
تعداد بازدید : ۲۷۵
(پنج شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۸) ۱۸:۰۷
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید