جمعه / ۱۲ مهر ۱۳۹۸ / ۰۸:۴۴
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۵۷۴
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار سیستان و بلوچستان:

تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار ۵۰ درصد افزایش داشته است

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه بندر چابهار در سال جدید بیش از ۵۰ درصد افزایش تخلیه و بارگیری داشته است، گفت: در نیمه دوم سال تخلیه و بارگیری در این بندر چند برابر می شود.

(جمعه ۱۲ مهر ۱۳۹۸) ۰۸:۴۴
احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان در بازدید از بندر شهید بهشتی چابهار در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بندر چابهار در سال جدید تا امروز بیش از ۵۰ درصد افزایش تخلیه و بارگیری را نسبت به گذشته پیدا کرده است و با توجه به نگاهی که در کشور وجود دارد، در نیمه دوم سال تخلیه و بارگیری در بندر چند برابر می شود.
 
وی افزود: علاوه بر تمام انبارهای موجود در بندر، ۳۰ هزار مترمربع انبار جدید و ۱۰۰ هزار تن سیلوی غلات در دست ساخت است که این نشان دهنده وجود اراده برای تأمین زیرساخت های لازم در بندر چابهار می باشد.
 
استاندار سیستان و بلوچستان درخصوص زیرساخت های جاده ای حمل و نقل کالا گفت: در حوزه جاده و ریل ۳۰۰ میلیون یورو با پیشنهاد دولت و موافقت مقام معظم رهبری تأمین اعتبار شده است که تا پایان سال ۱۳۹۹ راه آهن چابهار به زاهدان متصل شود.
 
موهبتی در خصوص احداث بزرگراه عنوان کرد: مطالعات مسیرها شروع شده و مسیر زاهدان – خاش دو قطعه به مسافت ۴۸ کیلومتر به پیمانکار سپرده شده و آماده شروع عملیات است و البته کافی نیست و امیدواریم در حوزه بزرگراه نیز طرح های مناسبی ارائه شود.
 
وی تصریح کرد: با معطوف شدن توجه مسئولین کشور در همه سطوح به چابهار و شرق کشور، آینده روشنی را امیدواریم برای این منطقه رقم بزند.
تعداد بازدید : ۳۸۲
(جمعه ۱۲ مهر ۱۳۹۸) ۰۸:۴۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید