جمعه / ۱۲ مهر ۱۳۹۸ / ۲۱:۳۰
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۵۷۸
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

مردم سیستان و بلوچستان در همه صحنه‌های انقلاب خوش درخشیده اند

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: مردم دهستان شورو با امداد رسانی به موقع در اولین لحظات سانحه قطار مسافربری زاهدان به تهران، حماسه ای بی بدیل در نوع دوستی و احساس مسئولیت در برابر هموطنان خود خلق کردند و این یک واقعیت است که مردم سیستان و بلوچستان همواره در همه صحنه‌های انقلاب خوش درخشیده اند.

(جمعه ۱۲ مهر ۱۳۹۸) ۲۱:۳۰
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ احمدعلی موهبتی "استاندار" که پیش از ظهر امروز به همراه مدیرعامل شرکت راه آهن کشور برای قدردانی از حضور به موقع مردم دهستان شورو بخش کورین شهرستان زاهدان به این دهستان سفر کردند، با حضور در جمع مردم این دهستان؛ گفت: مردم سیستان و بلوچستان از ابتدای انقلاب تاکنون با حضور گسترده در همه عرصه ها، از دفاع مقدس تا دوران سازندگی و امروز که جنگ تحریمی و تحمیلی دیگری است؛ جلوه های به یاد ماندنی در تاریخ کشور ثبت کرده‌اند و همواره در همه صحنه ها خوش درخشیده اند.

وی افزود: زنان و مردان دهستان شورو در اولین لحظات وقوع حادثه برای قطار برای امداد مسافرین در محل حاضر شدند و با حضور خودشان زودتر از گروه های امدادی بسیاری از مسافران را نجات دادند.

استاندار ادامه داد: اولین خبر این سانحه ۴ دقیقه پس از وقوع حادثه از طریق اورژانس ثبت شده است و به دلیل فاصله ۱۰۰ کیلومتری محل حادثه تا شهر زاهدان، تیم های امداد و نجات و مسئولین مربوطه در کمتر از یک ساعت در محل مستقر و عملیات امداد و نجات در بازه زمانی زیر۴ ساعت به پایان رسید که این سرعت عمل بخاطر همکاری مردم است و جای قدردانی دارد.

معاون وزیر و مدیرعامل شرکت راه‌آهن کشور هم با بیان اینکه راه آهن در منطقه زاهدان دارای قدمت ۱۰۰ ساله است؛ گفت: راه آهن زاهدان میرجاوه در سال ۱۲۹۹ به بهره برداری رسیده است و جزء اولین راه آهن های ایران است.

سعید رسولی افزود: راه آهن متعلق به مردم است و در مسیر خودش همواره به مردم خدمات متقابل دارد.

وی ضمن قدردانی از حضور حماسه ای مردم دهستان شورو در امداد رسانی به موقع به سانحه دیدگان قطارمسافربری، حضور مردم با سخاوت دهستان شورو را در این سانحه یک الگوی خوب برای همه مجاورین و ساکنین حاشیه راه آهن دانست.

وی ابراز امیدواری کرد: این فرهنگ امداد و نوع دوستی که در همه جای کشور وجود دارد، بیش از پیش توسعه پیدا کند.

گفتنی است: در این مراسم که با حضور ساکنین دهستان شورو بخش کورین شهرستان زاهدان در محل مسجد این دهستان برگزار گردید؛ نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار شهرستان زاهدان، شهردار زاهدان و جمعی از مدیران استاتی حضور داشتند که هر یک به نوبه خود از نقش آفرینی خوب مردم این دهستان قدردانی کردند.
قطار مسافربری زاهدان به تهران، عصر روز چهارشنبه از ریل خارج که منجر به جان باختن ۴ نفر و مصدومیت ۴۰ نفر گردید.

گفتنی است؛ علت بروز این حادثه در دست بررسی است که بنا به گفته کارشناسان، گزارش آن به زودی به مسئولین استان ارایه می شود.
تعداد بازدید : ۴۴۸
(جمعه ۱۲ مهر ۱۳۹۸) ۲۱:۳۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید