یکشنبه / ۱۴ مهر ۱۳۹۸ / ۰۹:۰۴
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۵۸۰
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار سیستان و بلوچستان:

انتظار ما از وزارت نیرو توجه ویژه برای رفع مشکلات استان است

استاندار سیستان و بلوچستان در دیدار با معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: وزارت نیرو در سیستان و بلوچستان خدمات گسترده زیادی انجام داده است اما بخاطر کمبودها و عقب‌ماندگی‌های تاریخی، از وزارت نیرو انتظار داریم مشکلات استان را به صورت ویژه در دستور کار قرار دهد.

(یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸) ۰۹:۰۴
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ احمدعلی موهبتی "استاندار" در دیدار با همایون حائری معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان به لحاظ گستردگی و پراکندگی بالای جمعیتی از عقب ماندگی های تاریخی رنج می برد، نیازمند توجه بیشتر این وزارتخانه برای تامین انرژی است.
 
وی افزود: فرصت برای خدمتگزاری بسیار اندک است لذا بایستی از فرصت در اختیار برای پیشرفت و توسعه سیستان و بلوچستان حداکثر استفاده را برد.
 
وی با اشاره به نشست مشترک اخیر استانداران خراسان رضوی، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان با مدیران وزارت نیرو، خواستار برگزاری دو نشست جداگانه استان با مدیران حوزه برق و مدیران حوزه آب پیرامون موضوعات و مشکلات استان شد.
 
استاندار با بیان اینکه افت ولتاژ برق مشکلات بسیار زیادی را برای مردم استان در برخی شهرستان ها ایجاد کرده است، تسریع در احداث نیروگاه ها در استان را ضروری بیان کرد.
 
معاون وزیر نیرو هم در این دیدار با اشاره به احداث مزرعه نیروگاه های بادی در سیستان گفت: مجموعه سرمایه‌گذاری های این طرح ۱۵ هزار میلیارد تومان است که ۱۵۰۰ مگاوات برق از این مزرعه تولید خواهد شد.
 
همایون حائری افزود: تا پایان سال جاری عملیات فونداسیون سازی و نصب ۱۰ دستگاه توربین بادی انجام می شود.
 
وی افزود: وزارت نیرو در حوزه برق و انرژی در سیستان و بلوچستان خدمات زیادی را انجام داده است که به دلیل وسعت و پراکندگی استان هنوز نیاز به اجرای پروژه های مختلف و خدمات مختلف در استان هستیم.
 
وی ابراز امیدواری کرد با اجرای نیروگاه های تولید انرژی در استان، ضمن تامین نیاز داخل استان و رفع افت ولتاژ، بر اساس مصوبه دولت ، انتقال برق به زرنج افغانستان و گودر پاکستان انجام شود.
تعداد بازدید : ۴۳۰
(یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸) ۰۹:۰۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید