دوشنبه / ۱۵ مهر ۱۳۹۸ / ۰۸:۳۲
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۵۸۱
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

۸۰ میلیارد تومان بودجه به سیستان و بلوچستان برای جبران خسارت سیلاب اختصاص یافته است.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ۱۷۲ میلیارد تومان بین دستگاه های استان توزیع شده است که ۸۰ میلیارد تومان آن مربوط به ماده ۱۰ برای جبران بخشی از خسارات وارده ناشی از سیل است که به دستگاه های مربوطه تخصیص داده شد.

(دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸) ۰۸:۳۲
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ احمدعلی موهبتی "استاندار" در سومین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان گفت: از مجموع ۱۷۲ میلیارد تومان اعتبارات توزیع شده بین دستگاه ها، ۸۰ میلیارد تومان آن مربوط به ماده ۱۰ برای جبران بخشی از خسارات ناشی از سیل است که به دستگاه‌های مربوطه تخصیص داده شده است.
 
وی افزود: ۸۸ میلیارد و ۹۶۷ میلیون تومان مربوط به اعتبارات موضوع ۲۷صدم درصد از ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده است که ۲۰ درصد آن به موضوع جوانان به ۸۰ درصد آن مربوط به ورزش و پروژه های نیمه تمام ورزشی است که تخصیص داده شده است.
 
استاندار گفت: بخشی از فضاهای مازاد دستگاه های اجرایی در شهر های مختلف از قبیل ایرانشهر، زابل، زاهدان و سراوان با حفظ مالکیت برای راه اندازی پارک های علمی و فناوری در اختیار پارک علم و فناوری استان قرار داده می شود.
 
 موهبتی همچنین از واگذاری صد هکتار زمین در محدوده حاجی آباد زاهدان برای احداث فضای مناسب جهت تولید انبوه اختراعات ثبت شده خبر داد و افزود: ۵۰ هکتار زمین دیگر هم برای احداث انبار های مورد نیاز به سازمان صنعت معدن و تجارت استان واگذار می شود.
 
وی با اشاره به کمبود اعتبارات و محدودیت اعتبارات در استان، مبادله به موقع موافقتنامه ها توسط دستگاه‌های اجرایی را خواستار شد و تصریح کرد: دستگاه هایی که تا پایان مهر ماه موفق به تبادل موافقتنامه با سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نشوند، اعتبارات آنها به سازمان هایی که موافقتنامه خود را در موعد مقرر مبادله کرده اند ابلاغ می شود.
غلامرضا مالکی شجاع، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان هم در این جلسه با تشریح اعتبارات ابلاغی از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور به استان، بر تبادل به موقع موافقت نامه ها توسط دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد.
در این جلسه همچنین توجه به تکمیل زیرساخت‌های گردشگری و طرح‌های توسعه اشتغالزایی صنایع دستی، تعمیر و تجهیز فضاهای مورد نیاز پارک های علمی و فناوری و احداث گلخانه های نمونه زیرزمینی در شهرستان های سیستان توسط معاونت علمی و فناوری رییس‌جمهور و موضوعات مربوط به برگزاری دوره های حرفه آموزی توسط فنی و حرفه ای استان در کمپ های ترک اعتیاد، مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.
تعداد بازدید : ۴۰۳
(دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸) ۰۸:۳۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید