دوشنبه / ۲۲ مهر ۱۳۹۸ / ۰۹:۴۴
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۵۹۲
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

هماهنگی و فراگیری در تدوین سیاست های کلان و برنامه های توسعه سواحل مکران ضروری است

(دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸) ۰۹:۴۴
موهبتی در نشست کارگروه اقتصادی و فناوری دریایی تدوین سیاست های کلان توسعه دریا محور و سواحل مکران که در مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد، با تاکید بر ضرورت هماهنگی و یکپارچه سازی مطالعات انجام شده از سوی دستگاه های اجرایی مختلف، گفت: نباید اسناد و مطالعات به صورت جزیره ای و گسسته تهیه شود.
 
موهبتی به لزوم طرح نظرات در کارگروه و نقد و ارزیابی آن ها برای رسیدن به سیاست های محکم و موثر و سازنده، تاکید کرد و خواستار تکثیر اسناد و مطالعات موجود و ارایه آن به صورت یک بسته به اعضاء توسط دبیرخانه کارگروه شد.
 
استاندار سیستان و بلوچستان با توجه به اهمیت سیاست های توسعه دریا محور و مسوولیت کارگروه، و ضرورت اگاهی کلیه اعضاء از مطالعات انجام شده، بر تثبیت اعضاء  به منظور پربار شدن و کارآیی کارگروه و قابلیت پیگری مسایل و مشارکت مطلوب، تاکید کرد.
 
موهبتی گفت: اینکه افراد مختلف در  هر جلسه به عنوان نماینده دستگاه های اجرایی شرکت کنند، آسیب است و کارآیی کارگروه را کاهش و دستیابی به اهداف را مشکل می کند.
 
همچنین در این نشست، سید مصطفی میرسلیم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، با اشاره به کارهای مهم انجام شده در سازمان ها و وزارتخانه ها، گفت: این برنامه دریا محور نبوده و لازم است توسعه دریا محور به عنوان اندیشه کلی و تصمیمات اتخاذ شده قبلی در دستگاه ها، بازنگری شود.
 
میرسلیم با توجه به وظایف و حوزه ماموریت سازمان ها و نهادهای عضو کارگروه، گفت: هر دستگاه پیشنهاد دهنده یک خطی باشد که به تبدیل به سیاست کلی شوند.
 
در این نشست مقرر شد، کمیته اطلاع رسانی کارگروه توسط دبیرخانه تشکیل و اطلاعات لازم را برای اعضاء ارسال نماید. همچنین با توجه به فرصت محدود برای تدوین سیاست ها، برنامه زمان بندی طرح مباحث و تصویب آن ها تعیین و ارایه گردد.
تعداد بازدید : ۳۳۵
(دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸) ۰۹:۴۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید