چهارشنبه / ۲۴ مهر ۱۳۹۸ / ۰۸:۴۷
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۵۹۵
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار سیستان و بلوچستان:

بیش از ۱۰۰ هزار زائر پاکستانی از مرز میرجاوه عازم عتبات عالیات شده اند

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در سال های گذشته زائران پاکستانی از مرز میرجاوه برای زیارت عتبات عالیات و پیاده روی اربعین عبور می کرده اند، گفت: تا کنون بیش از از ۱۰۰ هزار نفر از زائرین کشور پاکستان از مرز میرجاوه عازم زیارت عتبات عالیات شده اند.

(چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸) ۰۸:۴۷
به گزارش روابط عمومی استانداری، احمد علی موهبتی در بازدید از روند ورود زائران اربعین کشور پاکستان در مرز میرجاوه،  اقدامات و خدمات رسانی دستگاه های اداری، خدماتی، بهداشتی و نظامی و انتظامی را به زوار کشور پاکستان خوب ارزیابی کرد و با ذکر این مطلب که کمبودها و نواقصی هم‌در این زمینه وجود دارد،افزود: طی یک روز بیش از ۱۰هزار زائر پاکستانی وارد کشور شده اند که با توجه به حجم بالای ورود زائرین از کشور پاکستان باید برخی زیرساخت ها و امکانات در مرز میرجاوه و مواکب بین راه برای سال های آینده پیش بینی و برنامه ریزی شود.
 
وی ادامه داد: از آنجایی که زائرین کشور پاکستان بعد از ایام اربعین، اماکن مقدسه ایران را زیارت می کنند، گفت: خدمات رسانی به زوار پاکستانی به ویژه خدمات گذرنامه ای، دو هفته بعد از آخرین سفر های اربعین حسینی کشور در سیستان و بلوچستان ادامه دارد.
 
استاندار سیستان و بلوچستان ضمن تشکر از همه مردم و روحانیون تشیع و تسنن در خدمت رسانی به زوار اربعین پاکستانی، خواستار تجمیع نذورات و کمک‌های مردمی برای زائرین کشور پاکستان در استان شد و از مردم استان خواست کمک ها و نذورات خود را برای خدمت رسانی هرچه بهتر به زائرین پاکستان در اختیار ستاد اربعین استان قرار دهند.
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ احمد علی موهبتی "استاندار" از پایانه مسافری مرز میرجاوه و مواکب بین راه زوار از جمله زائر سرای امام رضا (علیه السلام) زاهدان، موکب زندان مرکزی زاهدان و حسینیه شهدای جهانزاده بازدید و چگونگی ارائه خدمات به زائرین را مورد ارزیابی قرار داد.
 
مردم مسلمان کشور پاکستان از چند سال گذشته از طریق مرز میرجاوه وارد خاک جمهوری اسلامی ایران می شوند و برای زیارت کربلای معلی و عتبات عالیات، عازم عراق شده و اماکن مقدسه و مذهبی ایران را هم زیارت می کنند.
تعداد بازدید : ۳۸۲
(چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸) ۰۸:۴۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید