چهارشنبه / ۲۴ مهر ۱۳۹۸ / ۰۸:۴۸
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۵۹۶
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

تخصیص اعتبار از محل صندوق توسعه ملی در جهت اجرای طرح های مقابله با پدیده گرد و غبار

دبیر ستاد ملی مقابله با پدیده گرد و غبار گفت: ۸۶ میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح های مقابله با پدیده گرد و غبار به استان سیستان و بلوچستان اختصاص یافت.

(چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸) ۰۸:۴۸
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ علی محمد طهماسبی در دومین کارگروه مقابله با پدیده گرد و غبار استان که با هدف برنامه ریزی و ایجاد هماهنگی بین دستگاه های متولی اجرای طرح مقابله با پدیده گرد و غبار به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی و حضور اعضای این کارگروه برگزار شد، براستفاده بهینه از اعتبارات تخصیص یافته و اثرگذاری آن تاکید کرد.
 
 طهماسبی  اظهار داشت: با توجه به شرایط خاص کشور و چالش های موجود در بحث اعتبارات، تخصیص اعتبار در جهت مقابله با پدیده گرد و غبار به صورت نقدی گام بلندی در این امر است لذا دستگاه های متولی این فرصت را مغتنم شمارند و از دپوی اعتبار جلوگیری کند و با توجه به نیازهای ضروری در سطح استان آن را هزینه کند .
 
وی با تاکید بر ضرورت همکاری دقیق دستگاه‌های دخیل اظهار داشت : دستگاه های متولی در بحث محیط زیست باید به گونه ای عمل نمایند که عملکرد آنها همپوشانی داشته باشد و با بررسی وضعیت استان بیشترین اثر پذیری را به دنبال داشته باشد و مردم استان از این طرح منتفع شوند.
 
  معاون هماهنگی امور عمرانی: بیشترین اعتبار طرح مقابله با پدیده گرد و غبار به استان سیستان و بلوچستان اختصاص یافته است .
 
معاون هماهنگی امور عمرانی گفت: بیشترین اعتبار طرح مقابله با پدیده گرد و غبار به استان سیستان و بلوچستان اختصاص یافت که نشان از توجه ویژه دولت به استان سیستان و بلوچستان است .
 
 بیجار اظهار داشت: تخصیص اعتبار از صندوق توسعه ملی نشان توجه مثبت مقامات کشوری به ویژه شخص مقام معظم رهبری به پدیده گرد و غبار و تبعات ناشی از آن دارد لذا باید اثر پذیری آن و استفاده بهینه از این اعتبار با جدیت مورد توجه دستگاه‌های دخیل قرار گیرد.
 
 بیجار گفت :پدیده گرد و غبار منحصربه شمال استان نیست و در منطقه جازموریان و سواحل هم با این موضوع مواجهیم اما در این بحث کوتاه شده و تالاب جازموریان تاکنون و تبعات ناشی از خشک شدن این تالاب مغفول مانده است لذا باید طرح های اجرایی هم برای حوزه شمال و هم جنوب به طور دقیق برنامه ریزی شود . 
 
 وی تاکید کرد: جلسات به طور ماهانه و با دستور کار مشخص برگزار شود و دستگاه‌های عضو، گزارشی دقیق  و ارزیابی کارشناسی ارائه دهند.
 معاون استاندار مطالعه دقیق آیین‌نامه اجرایی و آگاهی بر وظایف محوله برای هر دستگاه را خواستار شد .
 
وی پیگیری و مطالبه مدیران از سطوح ملی برای اجرای به موقع موافقت نامه ها و تعریف ریز پروژه ها و اولویت بندی و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام را ضروری عنوان کرد.
تعداد بازدید : ۳۳۲
(چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸) ۰۸:۴۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید