چهارشنبه / ۲۴ مهر ۱۳۹۸ / ۱۳:۳۹
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۵۹۸
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار سیستان و بلوچستان:

احراز هویت رای دهندگان در انتخابات مجلس شورای اسلامی به صورت الکترونیکی انجام می‌شود

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: احراز هویت رای دهندگان در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به صورت الکترونیکی و با ارائه کارت ملی انجام می شود.

(چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸) ۱۳:۳۹
به گزارش روابط عمومی استانداری احمدعلی موهبتی “استاندار “ در حاشیه سمینار فرمانداران استان که با موضوع انتخابات برگزار شد، اظهار داشت: تلاش بر این است که انتخابات در کشور به صورت الکترونیکی برگزار شود که احتمالا بر اساس تصمیم ستاد انتخابات کشوردر برخی از شهرستان های استان هم این موضوع اجرا شود.
 
وی افزود:در دوره قبل، انتخابات در تعدادی از شهرستان های کشور به صورت الکترونیکی برگزار شد که در این دوره تلاش میشود انتخابات در تمام شهرستانها به صورت الکترونیکی برگزار شود . 
 
احمدعلی موهبتی افزود: برای برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی ارائه کد ملی و کارت ملی از سوی رای دهندگان ضروری است لذا از همه هم استانی ها تقاضا دارم در فرصت باقیمانده برای اخذ کارت ملی اقدام کنند . 
 
وی با بیان اینکه زیرساخت ها و امکانات باید به شکلی فراهم شود که مردم در روز انتخابات کمتر وقتشان گرفته شود ادامه داد :  تصمیم گیری برای افزایش تعداد صندوق های اخذ رای بر عهده هیئت های اجرایی است که این هیئت ها هنوز شکل نگرفته است اما احتمالا با توجه به مهاجر پذیری و افزایش جمعیت بعضی شهر ها مانند زاهدان و چابهار  تعداد صندوقها در مقایسه با انتخابات دوره قبل ۷ درصد و در بعضی شهرها تا ۳ درصد افزایش یابد.
 
استاندار تاکید کرد: در برگزاری انتخابات باید به گونه‌ای رفتار کنیم که اعتماد مردم جلب شود و مردم به امانت داری مجریان انتخابات بیشتر اعتماد کنند.
 
موهبتی ادامه داد: در شرایط فعلی که جنگ تحریمی تحمیلی اقتصادی در کشور حاکم است باید شرایطی فراهم شود که با حضور مردم در پای صندوق های رای و مشارکت حداکثری یاس و ناامیدی دشمنان فراهم شود و امیدواری دلدادگان به نظام را به دنبال داشته باشد.
 
وی از جوانان،بانوان، نخبگان و‌ تحصیلکردگان استان خواست با حضور در رقابت های انتخاباتی زمینه ترغیب و‌تشویق مردم را برای حضور حداکثری مردم در انتخابات پیش رو فراهم کنند.
تعداد بازدید : ۵۲۸
(چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸) ۱۳:۳۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید