یکشنبه / ۲۸ مهر ۱۳۹۸ / ۱۲:۰۷
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۶۰۳
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

نشست هماهنگی و پیگیری سند محرومیت زدایی شهرستان دلگان برگزار شد

نشست هماهنگی و پیگیری سند محرومیت زدایی شهرستان دلگان به ریاست محبی سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری و با حضور فرماندار و مسئولین این شهرستان و دستگاه های ذیربط در استانداری برگزار شد.

(یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸) ۱۲:۰۷
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ مجید محبی سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری در این نشست اظهار داشت: طرح محرومیت‌زدایی ۳۱ شهرستان در کشور مورد تاکید مقام معظم رهبری، ریاست جمهوری و دولت است و دستگاه‌ها باید با انگیزه و اراده کامل اهداف این طرح را به پیش ببرند.
 
محبی افزود:اجرای زیرساخت‌هایی در حوزه راه از جمله تکمیل راه هودیان به مسجد ابوالفضل که موجب اتصال به استان کرمان می گردد ، تامین آب شرب روستایی ، ایجاد فضاهای آموزشی از جمله احداث بزرگترین مجتمع شبانه روزی ،احداث کارگاه های تولیدی،  آبزی پروری و ایجاد گلخانه خانگی ، تجاری سازی محصولات تولیدی این استان از جمله چای ترش و کنجد از برنامه های در حال اجرا است .
 
وی ادامه داد: بر این اساس هر یک از دستگاههای اجرایی علاوه بر برنامه های معمول طرحی ویژه باید در حوزه این شهرستان تا پایان سال ۹۸ اجرا نمایند. 
 
محبی خاطرنشان کرد: تبدیل استخرهای ذخیره آب به استخر پرورش ماهی با اشتغال هر استخر سه نفر و ایجاد گلخانه های کوچک خانگی با استفاده از تسهیلات مناسب از جمله طرح‌هایی است که در حال اجراست و در این زمینه تسهیلگر ها نیز برای اجرای طرح در حال فعالیت هستند.
 
وی تاکید کرد: دستگاه‌های اجرایی با تمام توان با بهره گیری از این فرصت برای پیشبرد اهداف و تحقق طرح توسعه این شهرستان تلاش نمایند تا بتوانند شاخص های توسعه این شهرستان را ارتقا دهند.
 
سرپرست معاونت اقتصادی استانداری اظهار امیدواری کرد: نتیجه اجرای این طرح منجر شود که شاخص‌های این شهرستان در بخش های مختلف اجتماعی و فرهنگی رشد قابل ملاحظه‌ای داشته باشد و بتوانداز این مدل برای بقیه شهرستان هایی که نیازمند این توجه خاص هستند استفاده گردد.
 
وی ادامه داد: برای این پیشبرد این طرح موضوع تسهیل گر ها را پیگیری شده تا بتوانیم در اجرای طرح تسریع نماییم.
 
محبی خاطرنشان کرد: عملکرد تک‌تک دستگاه‌ها در شهرستان دلگان در پایان سال مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت و این موضوع مبنای ارزشیابی مدیران دستگاه ها خواهد بود.
 
همچنین در این نشست، شجاعی فرماندار شهرستان دلگان اظهار داشت: طرح توسعه ۳۱ شهرستان کشور از جمله شهرستان دلگان بنا به توصیه مقام معظم رهبری اجرایی شده و بسیار مهم است .
 
شجاعی افزود :وزیر کشور مکرراً جلساتی رابرای پیگیری روند طرح توسعه ۳۱ شهرستان برگزار می‌کند و از طریق استانداران وضعیت پیشبرد این طرح را ارزیابی می نماید که این نشان دهنده اهمیت موضوع می باشد. 
 
وی افزود : شاخص های شهرستان دلگان با روند مطلوبی در حال رشد است که آینده خوبی را برای این شهرستان رقم خواهد زد.
تعداد بازدید : ۳۶۱
(یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸) ۱۲:۰۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید