دوشنبه / ۲۹ مهر ۱۳۹۸ / ۰۸:۵۸
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۶۰۷
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

فرهنگ ورزش بانوان در استان نهادینه شود

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: باید با حذف تفکرات غلط مردانه که مانع ورزش بانوان می شود، فرهنگ ورزش بانوان در استان نهادینه و گسترش یابد.

(دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸) ۰۸:۵۸
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ احمد علی موهبتی "استاندار" در دیدار با خانم مهین فرهادی زاد، معاون بانوان وزارت ورزش و جوانان که در استانداری انجام شد؛ با بیان اینکه تعداد اندکی از مردم استان اهل ورزش هستند و به دلایل زیادی هنوز ورزش در سبد خانوار های استان جای خود را پیدا نکرده است، اظهار داشت: در مناطقی که تفکرات مردانه باعث محدودیت و مانع از ورزش کردن بانوان می‌شود باید با حذف این نوع تفکر غلط، فرهنگ ورزش بانوان در استان نهادینه شود.
 
وی افزود: طی سال های اخیر با نگاه ویژه وزارت ورزش و جوانان به استان، دامنه ورزش از مرکز استان به شهر ها و روستاهای استان گسترش پیدا کرده است که با توجه به گستردگی و پراکندگی بالای استان، هنوز با وضعیت مطلوب فاصله زیادی داریم.
 
استاندار با بیان اینکه به دلیل نبود کارخانه ها و بنگاه های مالی بزرگ، حمایت بخش خصوصی از هیئت ها و تیم های ورزشی استان ناچیز است، افزود: بسیاری از موفقیت‌های ورزشکاران استان بدون حمایت اسپانسر و با تلاش و تعصب ورزشکاران و مربیان به دست آمده است.
 
موهبتی گفت: در دولت تدبیر و امید به بانوان و جوانان نگاه ویژه‌ای صورت گرفته است به طوری که امروز یکی از معاونان استانداری از بانوان استان انتخاب شده است و جوانترین شهردار زن، جوان ترین بخشدار، جوان ترین فرماندار و جوان‌ترین مدیر شهرستانی ورزش و جوانان کشور در استان سیستان و بلوچستان منصوب شده اند.
 
وی با ذکر این مطلب که در سطح استان ۱۱ فضای ورزشی اختصاصی ویژه بانوان داریم و ۳۶۴ فضای ورزشی دیگر هم به صورت مشترک برای بانوان مورد استفاده قرار می گیرد، تصریح کرد: این فضاها عمدتاً در مرکز و برخی از شهرهای استان وجود دارد به طوری که تعدادی از شهرستان های استان فاقد فضای مشترک یا اختصاصی برای ورزش بانوان هستند.
 
استاندار در پایان با اشاره به اینکه ورزش موجب سلامتی و شادابی جامعه می‌شود، خواستار تخصیص اعتبار ویژه برای احداث پارک بانوان در زاهدان و افزایش سرانه ورزشی برای بانوان در سطح استان شد .
 
معاون بانوان وزارت ورزش و جوانان هم در این دیدار بر افزایش تعداد جشنواره های ورزشی برای تقریب بیشتر بانوان استان به امر ورزش تاکید کرد.
 
خانم مهین فرهادی زاد گفت: در حوزه آموزش و فرهنگ سازی تلاش خواهیم کرد با تربیت مربی و داور از ظرفیت نیروهای استانی در مسابقات و لیگ های کشور استفاده شود.
 
وی همچنین از دغدغه وزارت ورزش و جوانان به مشکلات ورزشی و فرهنگی جوانان و بانوان اشاره کرد و اظهار داشت: تلاش می کنیم بخشی از اعتبارات مورد نیاز زیرساخت ها و برنامه های فرهنگی و ورزشی استان را تامین کنیم.
 
مدیرکل ورزش و جوانان استان هم در این دیدار با بیان اینکه تعداد بیمه شدگان ورزشی استان از ۸ هزار نفر در سال ۹۶ به ۱۹ هزار نفر در سال جاری رسیده است، گفت: در سال های اخیر میزان استقبال مردم به ویژه بانوان به امر ورزش رشد خوبی داشته است.
 
ادهم کرد زابلی افزود: با برنامه ریزی های انجام شده تعداد رشته های ورزشی بانوان از ۶ رشته به ۱۷ رشته ارتقا یافته است.
 
وی ادامه داد: بانوان ورزشکار سیستانی و بلوچستانی در رقابتهای ورزشی امسال به ۱۷ مدال شامل یک مدال طلا، ۱۲ مدال نقره و ۴ مدال برنز دست یافته اند در صورتی که در سال گذشته تنها شش مدال نصیب بانوان ورزشکار استان شده بود.
 
وی کمبود منابع مالی و عدم وجود حامی مالی را یکی از مشکلات هیئت ها و تیم های ورزشی استان ذکر کرد و خواستار توجه ویژه به هیئت ها و تیم های ورزشی استان شد.
تعداد بازدید : ۵۲۵
(دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸) ۰۸:۵۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید