سه شنبه / ۳۰ مهر ۱۳۹۸ / ۰۸:۰۱
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۶۰۸
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
معاون استاندار:

۱۱۰ هزار زائر پاکستانی از سیستان و بلوچستان عازم عتبات عالیات شدند

معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ۱۱۰ هزار زائر پاکستانی از ابتدای محرم تا کنون از طریق پایانه مرزی میرجاوه وارد این استان و عازم عتبات عالیات شدند.

(سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸) ۰۸:۰۱
محمد هادی مرعشی در نشست ستاد اربعین حسینی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: امسال نیز همچون سال‌های گذشته کار خدمت رسانی به زائران اباعبدالله الحسین(ع) به بهترین شکل ممکن در این استان انجام شد.
 
وی با بیان اینکه خدمات ارائه شده خوب بود اما باید عالی شود افزود: با توجه به تمام تلاش‌های انجام شده در برخی از قسمت‌ها مشکلاتی وجود داشت که نیاز است با همکاری و برنامه‌ریزی مناسب از تکرار این موارد در سال‌های آینده جلوگیری شود.  
 
معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: سال‌های آینده شاهد افزایش بیشتر زائران حسینی از کشورهای همسایه به این استان خواهیم بود که نیاز است از هم‌اینک برای فراهم کردن زیر ساخت‌ها و برنامه‌ریزی‌های لازم کار انجام شود.
 
وی بیان کرد: در حوزه خدمت رسانی به زائران حسینی ۲ بخش دستگاه‌های اجرایی و مردمی در کنار هم حضور پیدا کردند.
 
مرعشی ادامه داد: در برخی از حوزه‌ها مشکلاتی وجود داشت که نیاز است با همکاری و بیان این مشکلات در بر طرف کردن این مسائل تلاش شود.
 
وی با بیان اینکه هر زائر حسینی به عنوان یک سفیر از ایران به سرزمین خود باز می‌گردد گفت: توجه به حوزه فرهنگی و چگونگی برخورد با این زائران در شناخت و تبیین رفتار، فرهنگ ایرانیان و مردم این استان بسیار مهم و تاثیر گذار است.
 
دبیر ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان نیز اظهار داشت: از دهم  مهر تاکنون به بیش‌از ۷۹ هزار و ۲۱۸ نفر زائر حسینی خدمت‌رسانی انجام شده است.
 
رضا بختیاری ادامه داد: ۴۱ هزار و ۷۰۷ هزار نفر از این زائران مرد، ۳۷ هزار و ۵۱۱ نفر زن و ۶ هزار و ۳۸۲ نفر کودک زیر ۱۰ سال بودند.
 
وی بیان کرد: ۳۶ هزار و ۲۸۲ نفر اسکان در زائر سرای امام رضا(ع)، ۲۹ هزار و ۲۹۹ نفر در موکب الغدیر، هفت هزار و ۳۶۷ نفر در موکب شهیدان جهانزاده، ۲ هزار و ۲۱۵ نفر در موکب حضرت‌زینب(س) و چهار هزار و ۵۵ نفر در موکب الحسین اسکان داده شدند.
 
دبیر ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان تصریح کرد: ۱۵۸ هزار وعده غذایی، ۱۴۰ هزار وعده صبحانه و ۸۴ هزار و ۱۰۰ عدد نان لواش میان زائران حسینی توزیع شده است.
 
وی اظهار داشت: همچنین بیش‌از هزار دستگاه اتوبوس ایرانی با چرخه اقتصادی ۱۰ میلیون تومان کار خدمت رسانی به زائران حسینی را انجام دادند.
 
بختیاری بیان کرد: ۴۲۰ میلیون تومان از حساب ستاد اربعین حسینی برای خدمت رسانی به زائران پاکستانی و افغانستانی هزینه شده است.
تعداد بازدید : ۳۵۳
(سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸) ۰۸:۰۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید