پنج شنبه / ۲ آبان ۱۳۹۸ / ۰۹:۲۵
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۶۱۶
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

نشست استاندار سیستان و بلوچستان در وزارت نیرو با هدف پیگیری طرحهای آب و انرژی استان

با حضور استاندار سیستان و بلوچستان در نشست سه جانبه؛ وزیر و معاونان وزارتخانه، استاندار و مدیران استانی ذی ربط و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، در وزارت نیرو، روند پیشرفت طرح های مربوط به حوزه وزارت نیرو در استان، بررسی و پیگیری شد.

(پنج شنبه ۲ آبان ۱۳۹۸) ۰۹:۲۵
به گزارش روابط عمومی استانداری، احمدعلی موهبتی در این نشست گفت: به رغم خدمات فراوان ارائه شده و پروژه های بزرگی که در استان در حال اجرا می باشد، اما همچنان شاخص های استان به ویژه در بخش آب، با میانگین کشوری فاصله زیادی دارد.
 
استاندار با اشاره به پروژه های آبی در دست اقدام استان از جمله سدها و شبکه های آبرسانی پیش بینی شده در پایین دست سدها، گفت: در صورت اتمام طرح های آبرسانی روستایی،  شاخص استان حدود 15 درصد ارتقا می یابد و شاخص ملی برخورداری روستاییان از آب بهداشتی را 1.5 درصد افزایش می دهد.
 
موهبتی ضمن قدردانی از وزیر نیرو و معاونان به جهت توجه ویژه به استان، خواستار اولویت دادن به برخی طرح ها برای بهره برداری در سفر رییس جمهور در آینده نزدیک به استان شد.
 
همچنین در ادامه گزارشی از روند اجرایی پروژه های آب و فاضلاب، برق و... استان مربوط به مصوبات سفر قبلی رییس جمهور، مصوبات دولت و برنامه های سنواتی، توسط بیجار، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ارائه و اقدامات انجام شده در هر مورد و روند پیشرفت از سوی معاونت تخصصی ذی ربط وزارت نیرو، گزارش داده شد.
 
در این دیدار وزیر نیرو نیز با تاکید بر اینکه وزارتخانه طرح های استان را با اولویت ویژه پیگیری می‌کنند و اتمام پروژه ها را منوط به سفر دولت نمی کند، گفت: حوزه های تخصصی ذیربط در وزارتخانه، مکلفند در چارچوب مصوبات و تصمیمات اتخاذ شده، تعهدات را پیگیری و عملیاتی کنند.
 
اردکانیان با توجه به پیشرفت پروژه های سد ماشکید و شهری کور، دستور تخصیص اعتبار برای پیشرفت 100 درصد دو پروژه و نیز برق پروژه پاسگاه مرزی را صادر کرد.
 
وزیر نیرو تاکید کرد: با توجه به حساسیت ها و شرایط استان و با اولویت دریا، آب های مرزی، مکان یابی مناسب طرح های آبی، آبرسانی روستایی و شبکه زیر دست سدها و همچنین مسائل مشترک و مرتبط با کشورهای همسایه افغانستان و پاکستان در زمینه آب و برق و انرژی را دنبال می کنیم.
 
گفتنی است؛ در پایان این نشست استاندار سیستان و بلوچستان بر لزوم حل برخی مشکلات ویژه از جمله رفع نقایص طرح لوله کشی مزارع، تامین آب برای کشاورزان سیستان تاکید کرد و گفت: با هماهنگی وزارت جهادکشاورزی تدابیر لازم اندیشیده شده و بزودی اقدامات نهایی انجام می شود.
 
 یادآور می گردد؛ نشست فوق پیرو تصمیم گیری در دیدار ماه گذشته استاندار سیستان و بلوچستان با وزیر نیرو و دستور وزیر بر برگزاری جلسات ویژه استان سیستان و بلوچستان با حضور وزیر و معاونان وزارتخانه و استاندار و مدیران استان، برگزار گردید.
تعداد بازدید : ۵۲۵
(پنج شنبه ۲ آبان ۱۳۹۸) ۰۹:۲۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید