پنج شنبه / ۲ آبان ۱۳۹۸ / ۰۹:۲۸
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۶۱۸
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

تاکید استاندار سیستان و بلوچستان برای جبران فاصله شاخص های استان با میانگین کشوری/استان باید با نگاه عدالت ترجیحی دیده شود.

استاندار سیستان و بلوچستان در دیدار با وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی بر برگزاری نشست های ادواری ویژه برای رفع مشکلات استان تاکید کرد و جبران فاصله شاخص های استان را با میانگین کشوری خواستار شد.

(پنج شنبه ۲ آبان ۱۳۹۸) ۰۹:۲۸
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ احمدعلی موهبتی در دیدار با محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با ارایه گزارشی از پروژه ها و اقدامات و برنامه های استان، گفت: بحمدالله در سایه توجه مسوولان نظام، استان در مسیر توسعه است و خدمات فراوانی ارایه و طرح های بزرگی در دست اقدام است که در رونق اشتغال و فعالیت مجدد واحدهای اقتصادی در بخش های کشاورزی و دام و خدمات  و ارتقای برخی شاخص ها از جمله نرخ مشارکت اقتصادی مردم، بسیار موثر بوده است.
 
استاندار با اشاره به تعداد اندک کارگاه های بالای 10 نفر شاغل در استان، گفت: روند سرمایه گذاری و اشتغال در استان باید شتاب بگیرد و این نیازمند توجه ویژه است.
 
موهبتی با بیان اینکه نبود اشتغال و درآمد باعث سوق داده شدن مردم به سمت نهادهای حمایتی شده است، گفت: این رویه موجب ناخرسندی است و باید برای حفظ عزت مردم تلاش کنیم تا با به بار نشستن سرمایه گذاری ها و به ثمر رسیدن طرح ها، در شرایط موجود نیز باید نیازمندان را یاری کرد.
 
وی با بیان اینکه وجود فقر باعث می شود تا دشمنان فرصت یافته و زمینه آن را به تبعیض در جامعه نسبت دهند و برای اهداف شوم خود بهره برداری کنند، گفت : باید با عدالت ترجیحی و نگاه متفاوت در جهت جبران کاستی ها و رسیدن برخورداری مردم استان به شاخص کشوری، اقدام کنیم.
 
استاندار حوزه بهداشت استان را نیازمند توجه خاص دانست و گفت انتظار داریم دستگاه تخصصی متولی نسبت به استان اهتمام بیش تری داشته باشد.
 
احمدعلی موهبتی حوزه ماموریت های وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی را با توجه به تنوع و تاثیر در معیشت و رفاه مردم استان بسیار مهم خواند و خواستار تدبیر این وزارت خانه برای رفع مشکلات و رونق بخشی به زندگی مردم در حوزه وظیفه مندی شد.
 
شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز جبران کمبود ها و عقب افتادگی های استان را حق مردم استان دانست و بر ضرورت نگاه با عدالت ترجیحی تاکید کرد.
 
شریعتمداری با اشاره به حضور پررنگ مردم استان در عرصه های سیاسی و مشارکت اجتماعی، به ویژه حمایت از دولت دوازدهم، گفت : رییس جمهور نیز بارها تاکید کرده اند که باید برای استان سیستان و بلوچستان کار جدی صورت پذیرد.
 
وی با اشاره به تنوع ماموریت های این وزارتخانه گفت، حضور استاندار و مدیران ذی ربط استانی در شورای معاونان وزارتخانه و طرح مسایل و پیگیری مستقیم می تواند به حل مشکلات شتاب بیش تری ببخشد.
 
وزیر کار با تاکید بر اینکه باید فرصت های از دست رفته برای استان را جبران کنیم اطهار داشت: در انتقال مسایل و توجه بیشتر دولت برای کمک به استان تلاش خواهد کرد. 
 
شریعتمداری همچنین گفت در خصوص مسایل بهداشت و درمان استان و تداوم برخی طرح ها با وزیر بهداشت گفتگو و به صورت ویژه پیگیری خواهم کرد.
 
در این نشست مقرر شد نشست های ادواری دو ماهه با حضور وزیر و معاونان وزارتخانه ، استاندار و مدیران استانی برای بررسی و پیگیری مسایل استان برگزار گردد.
 
همچنین یکی از معاونان وزیر به طور خاص، هماهنگی بخش ها و مسایل استان را پی گیری می نماید.
تعداد بازدید : ۴۲۳
(پنج شنبه ۲ آبان ۱۳۹۸) ۰۹:۲۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید