پنج شنبه / ۹ آبان ۱۳۹۸ / ۲۰:۰۶
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۶۲۵
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
به مناسبت هفته بیمه سلامت صورت گرفت:

دیدار مدیر کل و پرسنل بیمه سلامت استان با استاندار سیستان و بلوچستان

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان نقش بیمه در تضمین سلامت جامعه گفت: جامعه سالم بستر ساز توسعه و رشد و شکوفایی کشور در همه عرصه ها است.

(پنج شنبه ۹ آبان ۱۳۹۸) ۲۰:۰۶
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ احمدعلی موهبتی استاندار در دیدار با مدیرکل و تعدادی از پرسنل بیمه سلامت استان، نقش بیمه را در تضمین سلامت جامعه مهم بر شمرد و افزود: مطمئنا آینده کشور زمانی با نشاط و پرجنب و جوش ترسیم خواهد شد که امید به زندگی و آینده بهتر در تمامی آحاد جامعه موج بزند و این مهم به یک مطالبه عمومی و فرهنگ تبدیل شود.
 
وی ادامه داد: بیمه، تضمین کننده‌ی امنیت سلامت جامعه است و جامعه‌ی سالم بستر ساز  توسعه و‌ رشد و شکوفایی کشور در همه‌ی عرصه‌هاست.
 
نماینده عالی دولت در سیستان و‌بلوچستان اظهار داشت: عملکرد برخی بیمه ها در گذشته باعث سلب اعتماد مردم شده است از این رو باید تلاش شود تا با شفاف سازی خدمات بیمه سلامت، اعتماد مردم به بیمه بیشتر شود زیرا این اعتماد مهمترین سرمایه بیمه محسوب می شود.
 
 موهبتی تصریح کرد: سازمان بیمه سلامت ایران بزرگترین سازمان بیمه درمان کشور است که توانمندسازی بیمه شدگان و ترویج عمومی فرهنگ بیمه درمان را برای تکمیل پوشش بیمه همگانی هدفگذاری کرده است.
 
وی افزود: اجرای طرح نظام سلامت یکی از اقدامات خوب دولت برای خدمت‌رسانی به مردم و کاستن رنج بیماری و بیمارداری که مورد تاکید مقام معظم رهبری(مدظله العالی) تست، می‌باشد.
 
استاندار؛ هوشمندسازی و الکترونیکی کردن نسخ دارویی و پرونده‌های پزشکی را در استان مورد تاکید قرار داد.
 
موهبتی در پایان بر رعایت نظام ارجاع در استان تاکید کرد و بیان داشت: نبود یا عدم استقرار کامل پزشک در خانه های بهداشت و مراکز درمانی یکی از دلایل مراجعه مستقیم بیماران به پزشکان متخصص است که رفع این مشکل همواره درخواست مردم بوده است و باید به صورت ویژه مورد توجه مسئولین مربوطه قرار گیرد.
 
مدیرکل بیمه سلامت استان هم‌در ابتدای این دیدار، گزارشی از اقدامات این بیمه به مردم استان ارایه داد.
 
رضا عباسی گفت: تامین و‌حفظ سلامت جزء اولویت‌های دولت است و‌در این راستا، بیمه سلامت در سیستان و‌بلوچستان به ۲ میلیون و ۱۱۰ هزار و ۶۱۴ نفر در قالب ۵ صندوق بیمه خدمت ارایه می دهد.
 
وی گفت: بیش از ۹۰درصد از موسسات دولتی و‌ خصوصی طرف قرارداد با بیمه سلامت هستند که سالانه به طور متوسط ۶۵۰ میلیارد تومان گردش مالی بیمه سلامت در استان است که به این موسسات پرداخت می شود.
تعداد بازدید : ۲۹۹
(پنج شنبه ۹ آبان ۱۳۹۸) ۲۰:۰۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید