پنج شنبه / ۹ آبان ۱۳۹۸ / ۲۰:۰۷
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۶۲۶
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

بررسی روند گازرسانی به نقاط مختلف استان توسط استاندار سیستان و بلوچستان

(پنج شنبه ۹ آبان ۱۳۹۸) ۲۰:۰۷
به گزارش روابط عمومی استانداری، نشست "بررسی روند گازرسانی به نقاط مختلف استان با حضور استاندار سیستان و بلوچستان، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، فرماندار و شهردار زاهدان، شماری از مدیران دستگاههای اجرایی مرتبط، نمایندگان استان‌های معین گاز رسانی و کارشناسان مربوطه در محل شرکت گاز استان برگزار شد.
 
 استاندار سیستان و بلوچستان در حاشیه این نشست در گفت وگو با خبرنگاران به سفر قریب الوقوع رئیس جمهوری به استان اشاره کرد و گفت: امیدواریم از فرصت این سفر در راستای تحرک بخشی و تامین اعتبار پروژه های در دست اجرای استان از جمله طرح گازرسانی نهایت استفاده را ببریم.
 
 استاندار با اشاره به موانع احتمالی پیش روی اجرای این طرح بیان داشت: گازرسانی به شهر زاهدان یک ضرورت جدی است و بنا به تاکیدات بالاترین مقام اجرایی کشور و مصوبات مربوطه باید در زمان مقرر انجام شود.
 
 احمدعلی موهبتی افزود: از حدود دو هزار و ۲۰۰ کیلومتر خط انتقال گاز استان ۴۵۰ کیلومتر آن اجرا شده و ۷۷۰ کیلومتر نیز در دست اجرا می باشد.
 
 وی ادامه داد: در حوزه شبکه توزیع ۴ هزار کیلومتر خطوط مورد نیاز شرکت توزیع است که هزار و ۸۰۰ کیلومتر آن تا این زمان کار شده و ۸۵۰ کیلومتر آن نیز در دست اجرا می باشد و این پروژه بایستی؛ تا پایان سال ۹۸ به پایان برسد.
 
 استاندار سیستان و بلوچستان اعلام کرد: در حال حاضر طرح گازرسانی به شهر زاهدان با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی در حال اجراست که در این طرح ضربتی سه استان؛ خراسان رضوی، سمنان و همدان در چهار نقطه به شبکه توزیع شهر زاهدان کمک می کنند.
 
موهبتی با قدردانی از صبوری و تحمل مردم خوب شهر زاهدان گفت: این طرح در برخی نقاط روند زندگی عادی مردم را با اختلال مواجه کرده و دلیل آن این است که در صورت ادامه کار با روند سابق این طرح بیش از ۱۲ سال زمان می برد در حالی که با معین سازی انجام شده، این طرح قبل از موعد تعیین شده و تا هفته دولت سال آینده به اتمام خواهد رسید.
 
 رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه استان به تخصیص تسهیلات ۵۰ میلیون ریالی به منظور گازرسانی به منازل اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه این اعتبار برای سال جاری تخصیص داده شده، تقاضای ما از مردم این است که؛ با استفاده از فرصت واگذاری تسهیلات هر چه زودتر برای گاز کشی منازل خود اقدام کنند.
 
 استاندار با بیان موضوع گازرسانی به منطقه سیستان تصریح کرد: امیدواریم تا هفته دولت سال آینده گاز، به منطقه سیستان هم برسد.
 
 وی افزود: البته در حال حاضر در شهر زابل با داشتن مخازن گاز سی ان جی و همچنین استقرار شرکت گاز استان گیلان، قابلیت بهره مندی ۴ هزار خانوار از گاز شهری فراهم شده است که به دلیل عدم استقبال مردم تاکنون تنها تعداد ۷۰ انشعاب وصل شده و امیدواریم با همکاری مردم این طرح در زابل نیز  شتاب فزاینده ای به خود بگیرد.
 
 استاندارسیستان و بلوچستان اضافه کرد: خط انتقال گاز ایرانشهر به خاش و همچنین میرجاوه به خاش نیز با کمک استان فارس شروع شده و در هفته دولت و یا نهایتاً دهه فجر سال آینده بخش عمده ای از این طرح اجرا خواهد شد.
 
موهبتی بیان داشت: البته مطالعات گازرسانی به شهرستان های سراوان، سیب سوران و مهرستان هم انجام شده و پس از تعیین پیمانکار اجرای طرح آغاز خواهد شد.
 
وی ادامه داد: در حوزه شهرستان‌های ایرانشهر، بمپور، دلگان و سایر شهرهای این حوزه نیز گازرسانی ظرف یک سال آینده انجام خواهد شد.
 
استاندار به انتقال گاز از ایرانشهر به چابهار اشاره کرد و گفت: با توجه به تاخیر پیمانکار قبلی مجددا مناقصه ای برگزارشده و چهار پیمانکار بزرگ کشور برنده شده اند که در حال تجهیز کارگاه می باشند و امیدواریم تا دهه فجر سال آینده انتقال گاز به شهرهای کنارک و چابهار نیز انجام شود که قطعاً این طرح می‌تواند عامل محرکی برای سرمایه‌گذاری در سواحل مکران باشد.
 
 استاندار سیستان و بلوچستان در پایان گفت: دولت برای اجرای این پروژه مهم و اثرگذار در استان طی امسال و سال آینده بیش از ۶ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان و در شبکه داخلی هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه کرده که امیدواریم با توجه به شرایط اقتصادی کشور این پروژه به موقع پیش برود و با هیچ گونه مانع و مشکلی مواجه نگردد.
تعداد بازدید : ۳۷۳
(پنج شنبه ۹ آبان ۱۳۹۸) ۲۰:۰۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید