پنج شنبه / ۹ آبان ۱۳۹۸ / ۲۰:۱۶
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۶۲۸
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

استاندار سیستان و بلوچستان از معدن مس چهل کوره بازدید کرد

استاندار سیستان و بلوچستان در جریان سفر به بخش نصرت آباد شهرستان زاهدان از معدن مس چهل کوره واقع در ۱۲۰ کیلومتری شمال غرب زاهدان بازدید کرد.

(پنج شنبه ۹ آبان ۱۳۹۸) ۲۰:۱۶
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ احمدعلی موهبتی “استاندار” در جریان بازدید از معدن مس چهل کوره زاهدان گفت: سیستان و بلوچستان رنگین کمانی از معادن گوناگون است که مس چهل کوره یکی از ظرفیت های خوب معدنی استان به شمار می رود.
 
وی افزود: این معدن در بخش زیرزمینی در دو تراز ارتفاعی ۱۶۰۰و ۱۶۳۵ متر دارای دو تونل افقی و شیب دار حفر شده است که استخراج معدن در بخش زیرزمینی به روش انباره ای ودر شش کارگاه استخراجی انجام می گیرد که به زودی براساس مطالعات وپارامترهای ژئومکانیکی توسط مشاور خارجی به روش Fill cut تغییر خواهد یافت.
 
استاندار با بیان اینکه از ابتدای سال۹۷ استخراج در بخش روباز این معدن آغاز گردیده است، افزود: براساس آمار ارائه شده استخراج واقعی سال ۹۷ برابر ۱۸۰ هزار و ۷۴۸تن و در شش ماهه اول سال ۹۸ نیز مقدار ۲۳۹ هزار و ۷۲۷ کانسنگ مس اعلام گردیده است.
 
موهبتی ادامه داد: به استناد آخرین گزارش بازدید صورت گرفته وآمار عملکرد شرکت مس، درحال حاضر کار بهره برداری از کارگاه استخراج زیرزمینی و روباز معدن و نیز کارخانه فرآوری سایت چهل کوره درحال فعالیت است.
تعداد بازدید : ۷۳۲
(پنج شنبه ۹ آبان ۱۳۹۸) ۲۰:۱۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید