دوشنبه / ۲۰ آبان ۱۳۹۸ / ۱۹:۲۷
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۶۵۵
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

منشاء بسیاری از درگیری‌ها و طلاق ها مواد مخدر است

استاندار سیستان و بلوچستان در نشست با فرمانداران استان گفت: موادمخدر تاثیرات زیادی بر سطوح مختلف جامعه وارد می کند به طوری که منشاء بسیاری از درگیری‌ها و طلاق‌ها مواد مخدر است.

(دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸) ۱۹:۲۷
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ احمدعلی موهبتی ظهر امروز در نشست با فرمانداران استان با اشاره به سفر دو روزه دبیرکل ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری به استان، اظهار داشت: حاصل این سفر ۵۰ مصوبه است که به لحاظ کیفیت و کمیت بی نظیر بوده است .
 
وی ادامه داد: یکی از مصوبات قابل توجه این سفر توجه به طرح ها در حوزه مبارزه با مواد مخدر است به صورتی که هر طرح و ایده ای که از طریق شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان به تایید ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور برسد، هزینه اجرای آن توسط این ستاد تامین و پرداخت می شود.
 
وی ادامه داد: قاچاق و مصرف مواد مخدر آسیب‌های اجتماعی زیادی را به جامعه تحمیل کرده است.
 
 استاندار افزود: امروز مردم در حوزه همیاری در مباحث درمانی و اجتماعی و فرهنگی پیرامون موضوعات مصرف مواد مخدر پیشگام هستند.

 

 موهبتی با بیان اینکه وجود معتادین متجاهر در شهر ها باعث آسیب های روحی و روانی به شهروندان می شود و نه تنها چهره شهر‌ها را ناخوشایند کرده است، بلکه باعث نگرانی مردم برای آینده فرزندانشان گردیده است که فرمانداران باید با استفاده از منابع شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان و استانداری و بهره گیری از حضور خیرین نسبت به جمع‌آوری، ساماندهی و درمان آنان اهتمام بورزند.
 
وی ادامه داد: فرمانداران در شهرستان‌های بزرگ باید ۱۰ سازمان مردم نهاد و در شهرستانهای کوچک ۵ سازمان مردم نهاد را راه اندازی کنند تا در حوزه پاکسازی محیط های شهری و روستایی، مباحث فرهنگی و موضوعات مربوط مواد مخدر و دیگر حوزه ها از ظرفیت آنها استفاده شود.
 
نماینده عالی دولت در سیستان و بلوچستان در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر رعایت حقوق شهروندی و پیشگیری از هرگونه تبعیض در دستگاه‌های اجرایی، تصریح کرد: فرمانداران باید با هرگونه حمایت از افراد متخلف و کسانی که به دنبال رانت و تضییع حقوق مردم هستند،برخورد کنند.

 

 موهبتی با اشاره به اینکه فرمانداران وظیفه اجرای انتخابات و صیانت از آرای مردم را دارند، گفت: فرمانداران باید برای حضور حداکثری مردم در انتخابات و برگزاری انتخابات قانونمند و با شکوه تلاش کنند.
 
وی همچنین استفاده از خرد جمعی و مشورت در تصمیم‌گیری‌ها را برای کسب نتیجه بهتر مورد تاکید قرار داد.
 
 استاندار در پایان از فرمانداران خواست به صورت مستمر گزارش روند پیشرفت پروژه‌ها و برنامه‌های شهرستان‌های خود را همراه با آمار تحلیلی و مقایسه‌ای تهیه و به استان ارسال کنند تا برای حصول نتیجه مطلوب پیگیری لازم به عمل آید.
تعداد بازدید : ۳۰۶
(دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸) ۱۹:۲۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید