پنج شنبه / ۲۳ آبان ۱۳۹۸ / ۱۰:۵۵
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۶۶۲
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

پیگیری برنامه‌های عمرانی سیستان و بلوچستان در دیدار استاندار با معاون هماهنگی امور عمرانی وزیر کشور

استاندار سیستان و بلوچستان به همراه تیم عمرانی استانداری و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با حضور در محل دفتر جمالی‌نژاد معاون هماهنگی امور عمرانی وزیر کشور، مشکلات شهرداریها و دهیاری‌ها و برنامه های عمرانی در دست اجرای استان را پیگیری کرد.

(پنج شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸) ۱۰:۵۵
به گزارش روابط عمومی استانداری؛احمد علی موهبتی در این دیدار با بیان مشکلات پیش روی شهرداری ها و دهیاریهای استان، یادآورشد: شهرداریهای سیستان و بلوچستان پایین ترین سرانه اعتبارات دولتی را دارد که با توجه به وجود نیروهای مازاد و عدم درآمد مناسب عملکرد شهرداری ها را با مشکلاتی مواجه کرده است.
 
 وی افزود: استان سیستان و بلوچستان در بحث مدارس پایین ترین سرانه را دارد که البته در حال حاضر ساخت ۲۰۰ مدرسه توسط خیرین در دست احداث است و برای حذف مدارس خشت و گلی و غیر استاندارد نیازمند حمایت بیشتر هستیم.
 
 رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه استان اظهار داشت: بخشی از بودجه استان مربوط به پروژه‌های ملی و فراملی از جمله مرز، بندر شهید بهشتی چابهار و راه‌آهن است که مردم استان به طور مستقیم منفعتی از این اعتبارات نمی برند اما این پروژه های کلان بخش اعظمی از اعتبارات را به خود اختصاص می دهد و اجرای سایر امور عمرانی استان را تحت الشعاع قرار می دهد لذا اختصاص اعتبار برای این طرح ها باید از از محل اعتارات ملی تامین شود .  
 
 موهبتی اضافه کرد: سیستان و بلوچستان با وسعت و پراکندگی جمعیت دچار مشکلات عدیده ای است که باید در بحث تخصیص اعتبارات متفاوت از سایر استانها دیده شود.
 
 وی افزود: با توجه به اینکه ترمیم آسفالت بخشی از معابر شهر زابل در حال انجام است برای تسریع در عملیات اجرایی این پروژه نیازمند کمک و حمایت وزارت کشور هستیم.
 
 استاندار همچنین بیان داشت: همانگونه که در بحث حاشیه‌نشینی، گازرسانی و مدرسه سازی معین سازی انجام شده، ساماندهی فاضلاب شهری و روستایی و پسماند استان نیز نیاز به کمک استانهای معین دارد.
 
 استاندارسیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه ۴ درصد تصادفات جاده‌ای مربوط به خودروهای سوخت کش است و ۲۲ درصد تلفات ناشی از این حوادث که اکثرا منجر به آتش سوزی می شود، گفت: تخصیص ماشین‌آلات آتش‌نشانی به مراکز دهستان ها برای خدمات دهی  در حوادث ضرورت دارد چرا که در حال حاضر با توجه به وجود مسافت طولانی که حتی به بیش از ۱۵۰ کیلومتر هم می رسد خدمات رسانی در زمان طلایی با چالش مواجه می شود.
 
معاون عمرانی وزارت کشور هم در این دیدار  از تامین اعتبار مورد نیاز برای خرید ماشین آلات مورد نیاز شهرداریها و دهیاری‌های استان خبر داد.
 
جمالی نژاد همچنین اجرای طرح های زیرساختی ماندگار در شهرها و روستاهای استان را مورد تاکید قرار داد و از آمادگی وزارت کشور برای تامین اعتبار این موضوع خبر داد.
تعداد بازدید : ۶۳۸
(پنج شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸) ۱۰:۵۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید