پنج شنبه / ۲۳ آبان ۱۳۹۸ / ۱۰:۵۶
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۶۶۳
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

خیرین ساخت ۲۰۰ مدرسه را در استان سیستان و بلوچستان به صورت مشارکتی تقبل کرده‌اند

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: خیرین ساخت ۲۰۰ مدرسه را در استان سیستان و بلوچستان به صورت مشارکتی برعهده گرفتند که بدین منظور تامین یک سوم اعتبار بر عهده خیرین، یک سوم در حوزه ملی و یک سوم اعتبار ساخت این مدارس از محل اعتبارات استانی تامین می‌شود .

(پنج شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸) ۱۰:۵۶
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ احمدعلی موهبتی استاندار با حضور در سازمان برنامه و بودجه کشور در دیدار با طاهری رئیس امور آموزش و پرورش عمومی و فنی و حرفه ای این سازمان، خواستار حمایت از استان برای ساخت مدارس مشارکتی شد و اظهار داشت: خیرین ساخت ۲۰۰ مدرسه را در استان به صورت مشارکتی برعهده گرفته اند که تحقق این موضوع نیازمند تامین یک سوم اعتبار از سوی خیرین، یک سوم در حوزه ملی و یک سوم اعتبار از محل اعتبارات استانی است که استان برای تامین این اعتبار نیازمند حمایت بیشتر اعتباری می‌باشد .
 
وی گفت: استان سیستان و بلوچستان خط اول جبهه در بسیاری از بخشها از جمله تامین امنیت ، اقتصاد و بهداشت کشور است و ضرورت دارد که به این جبهه کمک و توجه ویژه شود.
 
استاندار گفت :با معین سازی در اجرای طرح های استان همچون گازرسانی ، ساماندهی حاشیه نشینی، ساخت مسکن و مدرسه سازی اتفاقات خوشایندی را شاهدیم و بسیاری از مشکلات مرتفع شده است.
 
 موهبتی گفت: در بحث گازرسانی ۳ استان خراسان، همدان و سمنان،  گازرسانی شهر زاهدان را در طی یک سال به اتمام خواهند رساند در حالیکه بدون استفاده از این الگو اجرای این پروژه ۱۲ سال به طول می‌انجامید به طوری که پیشرفت این پروژه از سال ۹۵ تا کنون تنها ۶ درصد بوده است.
 
 وی افزود: برای گازرسانی به شهر های خاش و زابل نیز استان های  گیلان و فارس مستقر شده اند و اجرای این طرح توسط این استان‌ها انجام می شود.
 
موهبتی بیان داشت:  در حوزه مدرسه سازی نیزاستان های فارس، خراسان رضوی، تهران و اصفهان برای ساخت ۱۸۰ مدرسه معین استان شده اند . 
 
وی با تشکر از مسئولین فعلی و گذشته در حوزه آموزش و پرورش اظهار داشت : با حمایت ها و تلاشهای مسئولین جهشهای خوبی در حوزه آموزش در استان ایجاد شده است .
 
گفتنی است در این نشست معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی، معاون هماهنگی امور عمرانی و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز استاندار را همراهی کردند.
تعداد بازدید : ۴۱۳
(پنج شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸) ۱۰:۵۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید