پنج شنبه / ۲۳ آبان ۱۳۹۸ / ۱۰:۵۷
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۶۶۴
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

پایه ریزی بودجه استان ضعیف بوده است

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: علی رغم توجه و خدمات بسیار نظام جمهوری اسلامی به سیستان و بلوچستان با توجه به پراکندگی بالای جمعیت و وسعت زیاد سرزمین، دوری از مرکز و از همه مهمتر پایه ریزی بودجه استان از گذشته باعث عقب ماندگی شاخصهای توسعه ای استان نسبت به شاخصهای کشوری شده است.

(پنج شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸) ۱۰:۵۷
به گزارش روابط عمومی استانداری، احمدعلی موهبتی "استاندار" با حضور در سازمان برنامه ‌بودجه کشور، در دیدار با علی‌حیدر نوری، رئیس امور هماهنگی و تلفیق بودجه سازمان برنامه و بودجه کشور خاطرنشان کرد: شاخص‌های توسعه استان نسبت به کشور عقب‌ماندگی‌های زیادی دارد که برای رسیدن به حد متوسط شاخص های توسعه ای کشور، نیازمند توجه بیشتر سازمان برنامه ‌بودجه به سیستان و‌بلوچستان هستیم.
 
 وی افزود: اختصاص اعتبار برای مرز، راه آهن و بندر چابهار که جزو پروژه‌های ملی و فراملی می باشد، نباید موجب نادیده گرفتن سایر بخشهای توسعه ای استان شود.
 
 استاندار سیستان و بلوچستان گفت: تخصیص پایین اعتبارات؛ پیشرفت برنامه‌های استان را با مشکل مواجه کرده است در حالی که سیستان و بلوچستان با دارا بودن مرزهای طولانی در خط اول جبهه امنیت، اقتصاد، مسائل و آسیب های اجتماعی و بهداشت کشور قرار دارد و باید متفاوت دیده شود.
 
 وی اضافه کرد: حدود ۳۰ درصد کشفیات مواد مخدر دنیا مربوط به استان سیستان و بلوچستان است و ۴ درصد تصادفات جاده ای در حوزه قاچاق سوخت و قاچاق انسان موجب شده ۲۲ درصد تلفات جاده‌ای با هزینه‌های سنگین در این حوزه به استان تحمیل شود.
 
 رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: تکمیل بزرگراه چابهار- زاهدان - میلک که جزو طرح های توسعه محور شرق بوده و یک طرح ملی و فراملی مهم محسوب می شود، نیازمند تخصیص اعتبارات به صورت ویژه است.
 
 وی در پایان تاکید کرد: با توجه به اینکه بعد مسافت و پراکندگی جمعیت هزینه‌های زیادی را به استان تحمیل کرده است، از سازمان برنامه و بودجه کشور خواستار نگاه ویژه در حوزه تخصیص اعتبار به استان هستیم.
 
علی‌حیدر نوری، رئیس امور هماهنگی و تلفیق بودجه سازمان برنامه و بودجه کشور  هم در این دیدار ضمن تشکر از اهتمام استاندار برای پیگیری موضوعات اعتباری، گفت: تلاش می کنیم با تخصیص حداکثری اعتبارات، برای توسعه استان کمک کنیم.
تعداد بازدید : ۶۲۳
(پنج شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸) ۱۰:۵۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید