جمعه / ۲۴ آبان ۱۳۹۸ / ۲۲:۲۶
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۶۶۷
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
معاون امنیتی و انتظامی استانداری:

توزیع سوخت در سیستان و‌بلوچستان با آرامش و روال عادی ادامه دارد

(جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸) ۲۲:۲۶

 آغاز طرح سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین از بامداد امروز/ جمعه/ در کشور برخلاف برخی شایعه پراکنی‌ها در فضای مجازی هیچ گونه مشکلی در عرضه سوخت در جایگاه‌های بنزین در سیستان و بلوچستان ایجاد نکرده و آرامش کامل در این جایگاه‌ها برقرار و سوختگیری عادی ادامه دارد.

طرح سهمیه بندی بنزین از چند سال پیش در استان سیستان و بلوچستان به سبب موقعیت مرزی و جلوگیری از قاچاق سوخت و هدر رفتن سرمایه های ملی به اجرا در آمده و مردم به این روش عادت کرده اند بطوریکه پس از اعلام سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین اوضاع نه تنها بر روال عادی ادامه یافت بلکه پمپ‌های بنزین خلوت‌تر شده و مردم راحتتر می توانند سوختگیری کنند. براساس گزارش خبرنگاران ایران که از همان ابتدای ساعات آغازین این طرح در سیستان و بلوچستان از برخی جایگاه های سوخت بازدید کردند، تمامی جایگاه‌ها از فضای امن، آرام و روال عادی برخوردارند.

در حالی که فضای مجازی و برخی شبکه های اجتماعی به دنبال متشنج کردن اوضاع و القای فضای ناآرام ناشی از سهمیه بندی و افزایش این فرآورده نفتی بودند هیچ گونه تحرک و ناآرامی از شب گذشته تاکنون در هیچ نقطه ای از سیستان و بلوچستان وجود نداشته است.

خبرنگاران ایرنا از شهرستانهای مختلف استان نیز گزارش دادند که جایگاه های سوخت در همه شهرها روال عادی دارد و تمام جایگاه‌ها در حال ارائه سوخت به مردم هستند.

معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان جمعه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: جایگاه های سوخت سیستان و بلوچستان در شرایط عادی بوده و از نظر تامین سوخت مورد نیاز مردم هیچ مشکلی وجود ندارد.

محمدهادی مرعشی ادامه داد: جایگاه داران سوخت در سیستان و بلوچستان همه تلاش خود را برای خدمات رسانی بهتر به مردم انجام می دهند.

وی ادامه داد: هیچ یک از جایگاه های سوخت در استان با مشکلی در تامین سوخت، عرضه خدمات و فعالیت خود مواجه نیستند.

مسئول روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زاهدان نیز گفت: روال عادی توزیع سوخت در جایگاههای استان ادامه دارد و هیچ گونه نگرانی بابت تامین سوخت مورد نیاز بویژه بنزین در این استان وجود ندارد.

محمد کهنسال ادامه داد: هم اینک به اندازه کافی بنزین مورد نیاز در جایگاه های سوخت ذخیره شده است.

وی بیان کرد: دولت با تمام توان به دنبال رفاه و تامین معیشت مردم است و بدون شک برنامه های حمایتی و جبران این افزایش قیمت را در برنامه کاری خود در اسرع وقت دارد.

به گزارش ایرنا شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه زاهدان، یکی از مناطق ۳۷ گانه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران است که با ۶۲ جایگاه عرضه سوخت، وظیفه تامین سوخت نواحی مرکزی (زاهدان)، زابل، خاش و سراوان در سیستان و بلوچستان را بر عهده دارد.

دولت با وجود داشتن مجوز قانونی در ۶ سال گذشته تنها ۲ بار اصلاح قیمت بنزین را انجام داد و منابع حاصل از آن نیز عمدتا صرف حمایت از مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی شد در پی اعلام سهمیه بندی بنزین و افزایش قیمت ان دولت نیز طرحی را مبنی بر حمایت معیشتی و اصلاح قیمت و سهمیه بندی بنزین در راستای اجرایی شدن مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه صادر کرد.

شرط رئیس جمهوری برای اجرای طرح حمایت معیشتی و اصلاح قیمت بنزین این بود که حتما همه منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین عینا به مردم بازگردد.

بر اساس این طرح بیش از ۱۸ میلیون خانوار که جمعیتی حدود ۶۰ میلیون نفر را شامل می شود مشمول اجرای این طرح حمایتی خواهد شد.

تعداد بازدید : ۳۳۸
(جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸) ۲۲:۲۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید