دوشنبه / ۲۷ آبان ۱۳۹۸ / ۱۵:۳۶
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۶۷۳
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری:

پرداخت کمک بلاعوض به کشاورزان خسارت دیده از سیل

50 درصد خسارت ناشی از سیل به کشاورزان در روزهای آینده پرداخت می شود .

(دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸) ۱۵:۳۶

به گزارش روابط عمومی استانداری منصوربیجار معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری در حاشیه نشست کارگروه استانی نحوه و چگونگی پرداخت کمک بلاعوض و تسهیلات قرض الحسنه به خسارت دیدگان سیل 98 اظهار داشت : بدنبال سیل 98 و خساراتی که در شمال و جنوب استان رخ داد و براساس مصوبات ملی ، کارگروه پرداخت خسارت و تعیین تکلیف پرداخت کمکهای بلاعوض و تسهیلات در استان تشکیل شد .

بیجار گفت : ارزیابی ها توسط دستگاههای مربوطه انجام شد و براساس این ارزیابی هزار و 649 پرونده از خسارت دیدگان در حوزه های مختلف کشاورزی و دام و طیور بررسی شد و تایید نهایی در استان انجام گرفت .

وی گفت : میزان خسارت این افراد 8 میلیارد و 800 میلیون تومان مورد تایید قرار گرفت که 50 درصد این مبلغ تخصیص داده شده و در جلسه امروز کارگروه تصمیم براین شد که 50درصد خسارت به 700 پرونده که درسطح ملی تایید شده اند از روزهای آینده آغاز گردد و پیگیری برای پرداخت خسارت مابقی خسارت دیدگان در سطح ملی صورت گیرد .

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اظهار داشت : همچنین کسانیکه که خسارت دیده اند تسهیلاتی هم برای آنها در نظر گرفته شده که سقف تسهیلات 7 میلیارد و 500 میلیون تومان است که تا کنون کسانی که مراجعه کرده اند یک میلیارد و 460 میلیون تومان تسهیلات در اختیار آنها قرار گرفته است .

بیجار با اشاره به لزوم بیمه محصولات کشاورزی و دامی افزود : برای تمامی محصولات کشاورزی و دام و طیور بیمه تعریف شده است لذا از کشاورزان و دامداران تقاضا دارم محصولات خود را بیمه کنند و صندوق بیمه محصولات کشاورزی نیز آمادگی دارد در کوتاهترین زمان ممکن خسارت بیمه را پرداخت نماید .

وی تاکید کرد : در طی سالجاری بیمه محصولات کشاورزی و دام اجباری شده به نحوی که هر دامدار حدود 2500 تومان برای هر دام سبک پرداخت می نماید ودرصورت خسارت حدود یک میلیون تومان خسارت به آنها پرداخت می شود .


تعداد بازدید : ۴۱۶
(دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸) ۱۵:۳۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید