دوشنبه / ۲۷ آبان ۱۳۹۸ / ۱۵:۴۴
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۶۷۴
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
معاون سیاسی اجتماعی استانداری:

ارائه خدمات به "بیماران خاص" بایستی به صورت فوری و اورژانسی انجام شود

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار گفت: دانشگاههای علوم پزشکی و انجمن های حمایتی برای بیماران خاص فایل مدیریتی ویژه ای تعریف کنند تا مراحل درمانی این بیماران به دور از بروکراسی زمانبر و پیچیده اداری انجام شود.

(دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸) ۱۵:۴۴

به گزارش روابط عمومی استانداری، علی زینی وند "معاون سیاسی و اجتماعی استاندار" در جلسه کمیته بیماریهای خاص استان که پیش از ظهر امروز /دوشنبه/ در محل سالن جلسات معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به هزینه های سنگین خدمات درمانی بیماریهای خاص، جلب حمایت خیرین و به ویژه مشارکت جامعه پزشکی و دانشگاهها برای تقویت سرمایه اولیه صندوق حمایت از این بیماران در استان ضرورت دارد.

وی با تاکید بر اینکه همواره پیشگیری مقدم بر درمان است، گفت: انتظار داریم صدا و سیما، رسانه ها، نخبگان و به ویژه علما وتریبون داران در بحث پیشگیری از تولد نوزادان بیمار و فرهنگ سازی اهدای عضو افرادی که دچار مرگ مغزی می شوند، همکاری لازم را با دانشگاه علوم پزشکی داشته باشند.

زینی وند ضمن قدردانی از مجموعه اقدامات و تلاشهای صورت گرفته توسط انجمن های حمایت از بیماران خاص استان، ادامه داد: اولویت فعالیت این انجمن ها نیز بایستی متمرکز بر گفتمان و فرهنگ سازی باشد و با توجه به مسائل و مشکلاتی که از نزدیک با آن مواجه هستند، نسبت به تهیه محتوای فرهنگی و گفتمانی برای صدا و سیما و رسانه ها اقدام کنند.

معاون استاندار در پایان بر تشکیل منظم جلسات کمیته بیماریهای خاص استان تاکید کرد و افزود: برگزاری منظم توام با کیفیت بخشی و ارائه راهکارهای عملیاتی تسهیل گر در این جلسات؛ در رفع بخشی از مشکلات این بیماران، موثر خواهد بود.

یادآور می شود در ابتدای این جلسه روسای دانشگاههای علوم پزشکی، نمایندگان انجمن های حمایت از بیماران خاص و همچنین مدیران دستگاههای اجرایی استان پیرامون اقدامات انجام شده گزارشی ارائه کردند.

گفتنی است؛ در استان سیستان و بلوچستان بیش از شش هزار نفر مبتلا به بیماریهای خاص از جمله؛ هموفیلی، تالاسمی، ام اس و کلیوی هستند که از این تعداد، سه هزار و 200 بیمار تالاسمی، هزار و 130 بیمار هموفیلی، حدود 900 بیمار ام اس و 900 بیمار نیز مبتلا به بیماریهای حاد کلیوی و نیازمند دیالیز می باشند.


تعداد بازدید : ۴۸۳
(دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸) ۱۵:۴۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید