سه شنبه / ۲۸ آبان ۱۳۹۸ / ۱۸:۵۳
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۶۷۶
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

شناخت و معرفی گذشته برای حال و مدیریت آینده جامعه ضرورت دارد

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: شناخت و معرفی گذشته کشور برای نگاه حال و مدیریت آینده ضروری است چرا که اطلاعات گذشته ایران در جهت حفظ مولفه های غنی فرهنگی، ایرانی و اسلامی مان موثر خواهد بود.

(سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸) ۱۸:۵۳

به گزارش روابط عمومی استانداری، احمدعلی موهبتی"استاندار"در همایش «هنر و تمدن حوزه جنوب شرق ایران با محوریت شهر سوخته» که روز گذشته در محل فرهنگستان هنر در تهران برگزار شد، ضمن قدردانی از تلاش دست اندرکاران برگزاری این همایش، اظهار داشت: پل ارتباطی بین گذشته و حال می تواند؛ تقویت کننده ارزشهای اصیل فرهنگی در جامعه و تثبیت این ویژگیهای ارزشمند برای نسل آینده باشد.

وی با بیان اینکه؛ گذشته، چراغ راه آینده است، تاکید کرد: استان سیستان و بلوچستان محوطه ها و نقاط تاریخی ناشناخته زیادی دارد که باید مورد تحقیق و مطالعه قرار بگیرد.

رئیس شورای گردشگری سیستان و بلوچستان در ادامه به سنگ نگاره های سراوان، قلعه بمپور و مناطق نمونه گردشگری و تاریخی مرکز و جنوب استان اشاره و تاکید کرد: بر روی این نقاط نیز بایستی تحقیقات لازم انجام شود.

موهبتی بیان داشت: کاوش و بررسی در اعماق تاریخ با تعریف ویژگی های هویتی و فرهنگی در جایگاه حفظ اصالت و پیوند ملی و همبستگی فرهنگی ما ضروری است.

وی گفت: متاسفانه در دنیای امروزی با زرق و برق های ظاهری؛ بسیاری از ارزشها مورد هجمه قرار گرفته و میراث اصیل فرهنگی ما مغفول مانده که امیدواریم با این تحقیقات و دستاوردهای آن در جهت بازگشت به اصالت ها و ارزشهای خوب ایران توفیق پیدا کنیم و این میراث ارزشمند را در راستای تغییر نگاه مردم، ایجاد مطالبه گری برای مردم و توجه به ارزشها به کار بگیریم.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به برگزاری دور دوم این همایش در استان خاطرنشان کرد: برگزاری این همایش با حضور جمعیت بیشتر و گسترده تر در استان برای معرفی گذشته و سیمای فعلی استان ضرورت دارد چرا که قطعا این برنامه های فرهنگی در اصلاح و بهبود نگاهها نسبت به واقعیت های موجود استان موثر خواهد بود.

گفتنی است؛ دور دوم همایش "هنر و تمدن جنوب شرق ایران" در پایان آذرماه سال جاری با همکاری استانداری سیستان و بلوچستان در مرکز استان برگزار خواهد شد.

تعداد بازدید : ۳۷۵
(سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸) ۱۸:۵۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید