سه شنبه / ۲۸ آبان ۱۳۹۸ / ۱۹:۰۳
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۶۷۸
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

پیگیری مشکلات بهداشت و درمان استان توسط استاندار سیستان و بلوچستان

استاندار سیستان و بلوچستان در دیدار با دکتر نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مشکلات بخش بهداشت و درمان و بیمارستانهای در دست احداث استان را پیگیری کرد.

(سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸) ۱۹:۰۳

به گزارش روابط عمومی استانداری، احمدعلی موهبتی" استاندار" در این دیدار گفت: با توجه به پراکندگی و وسعت و بعدمسافت بیمارستان های استان و مشکلات مردم در دسترسی به مراکز درمانی مجهز؛ رفع مشکلات بیمارستان های زابل، زاهدان، سراوان و چابهار حائز اهمیت است.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در برخی مناطق کشور، شهرها با فواصل بسیار کم دارای دانشگاه علوم پزشکی هستند، بیان داشت: برخی شهرهای جنوبی استان با بیش از یک میلیون نفر از داشتن بیمارستان با امکانات کافی بی بهره هستند، لذا خواستار تسریع در آغاز عملیات احداث بیمارستان 540 تختخوابی چابهار هستیم.

موهبتی با اشاره به اینکه زیرساخت های مورد نیاز بیمارستان سراوان از قبیل؛ آب، برق و مخابرات آماده است و خط ویژه برق رسانی بیمارستان نیز به زودی آغاز می شود، خواستار تجهیز و راه اندازی این بیمارستان از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شد.

استاندار اضافه کرد: با توجه به اقدامات انجام شده برای حل مشکل فاضلاب بیمارستان زابل در مدت کوتاه، خواستار بهره برداری و ارائه خدمات این بیمارستان به مردم شد.

این مقام مسئول درخصوص آسیب های واردشده به ستون های بیمارستان زاهدان گفت: تاخیر در مقاوم سازی بنا ممکن است خسارت بار و مشکل ساز شود و در ادامه خواستار اقدام هرچه سریعتر در جهت مقاوم سازی ستون های این بنا شد.

در این دیدار که دکتر امینی فرد نماینده مردم شهرستانهای ایرانشهر، بمپور، سرباز، دلگان، فنوج و لاشار و رئیس مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی نیزحضور داشتند، استاندار سیستان و بلوچستان ضمن قدردانی از تلاشها و توجه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به استان سیستان و بلوچستان گفت: از 630 پروژه حوزه بهداشت و درمان در استان تعداد 530 پروژه اجرا و به بهره برداری رسیده که مردم استان انتظار دارند؛ یکصد پروژه باقیمانده نیز با نگاه ویژه وزارت بهداشت به نتیجه برسد.

نماینده عالی دولت در استان با اشاره به ارتقاء دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر، آن را خدمت بزرگی در راستای توسعه بخش بهداشت و درمان منطقه و هم توسعه جنوب استان دانست و گفت: این گام ارزشمند تاثیر بسزایی در تحول و پیشرفت استان خواهد داشت.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این دیدار دستورات لازم را برای تخصیص مبلغ یکصد میلیارد ریال به دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر و همچنین سایر دانشگاههای علوم پزشکی استان به منظور پرداخت مطالبات سازمان انتقال خون استان صادر کرد.

مسعود نمکی با اشاره به بیمارستانهای در دست احداث استان گفت: با بهره برداری از این بیمارستانها شاخص های بهداشت و درمان استان به بالاتر از نرم میانگین ارتقاء خواهد یافت.

گفتنی است؛ در این نشست مقرر شد در هفته آینده نشست مشترک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، استانداری، مجمع نمایندگان استان، دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و قرارگاه سازندگی به منظور هماهنگی و اتخاذ تصمیم در خصوص آغاز عملیات اجرایی احداث بیمارستانهای مورد نظر برگزار شود.

همچنین مقرر شد؛ دانشگاههای علوم پزشکی استان نیاز به نیروی انسانی ناشی از ارتقاء و بیمارستانهای جدید را به صورت به روز شده جهت صدور مجوز جذب نیرو و اقدامات بعدی به وزارت بهداشت اعلام نمایند.

یادآور می شود؛ مسائل و مشکلات بیمارستانهای؛ زابل، ایرانشهر، سراوان، زاهدان و چابهار در سفر سه روزه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و هیات همراه به استان طی دو هفته آینده از نزدیک بررسی و تدابیر و تصمیمات لازم برای رفع این مشکلات اتخاذ خواهدشد.


تعداد بازدید : ۴۹۶
(سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸) ۱۹:۰۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید