سه شنبه / ۲۸ آبان ۱۳۹۸ / ۱۹:۰۹
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۶۷۹
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

موافقت کمیسیون اقتصادی مجلس با کلیات پیشنهاد طرح توسعه منطقه آزاد چابهار

(سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸) ۱۹:۰۹

به گزارش روابط عمومی استانداری، در جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی که با حضور استاندار سیستان و بلوچستان و تعدادی از نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، کلیات طرح الحاق دو بندر شهید بهشتی و شهید کلانتری و افزایش محدوده منطقه آزاد تجاری، صنعتی چابهار مورد موافقت قرار گرفت.

استاندار سیستان و بلوچستان در این جلسه هدف از این پیشنهادها را برقراری و تعیین مرز هوایی، زمینی و دریایی برای منطقه آزاد چابهار اعلام کرد.

موهبتی گفت: علی رغم گذشت بیش از 25 سال از تشکیل منطقه آزاد تجاری و صنعتی چابهار، به دلیل نداشتن مرز رسمی؛ هوایی، دریایی و زمینی به رغم سیاست های کلان دولت برای توسعه منطقه جنوب شرق کشور و حمل و نقل و ترانزیت کشور همچنان این منطقه توسعه لازم را پیدا نکرده است.

موهبتی تاکید کرد: با الحاق دو بندر یاد شده به منطقه آزاد چابهار و گسترش محدوده منطقه آزاد علاوه بر دسترسی و برخورداری این منطقه از مرزهای رسمی و شمولیت قوانین مناطق آزاد؛ تسهیل و افزایش حمل و نقل دریایی و بار انجام خواهد شد و مردم منطقه نیز از مزایای وجود منطقه آزاد برخوردار خواهند شد.

استاندار سیستان و بلوچستان در پایان گفت: در این نشست ضمن موافقت با کلیات طرح پیشنهادی توسعه محدوده منطقه آزاد و توسعه ترانزیت حمل و نقل، مقرر شد؛ هیئتی نیز جهت بازدید و بررسی میدانی پیشنهادات استانداری و شورای عالی مناطق آزاد طی همین هفته به چابهار اعزام و پس از اخذ گزارشات، تصمیمات لازم را اتخاذ نمایند.


تعداد بازدید : ۵۱۰
(سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸) ۱۹:۰۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید