چهارشنبه / ۲۹ آبان ۱۳۹۸ / ۰۹:۴۶
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۶۸۰
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

بررسی آغاز طرح 46 هزار هکتاری انتقال آب با حضور معتمدین سیستان

آغاز طرح 46 هزار هکتاری انتقال آب در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان با حضور مسئولین متولی و معتمدین سیستان در استانداری برررسی شد.

(چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸) ۰۹:۴۶

به گزارش روابط عمومی استانداری جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان با دستور کار بررسی طرح 46 هزار هکتاری انتقال آب با حضور 3 نماینده از دفتر ریاست جمهوری ، مسئولین ذیربط و معتمدین منطقه سیستان به ریاست استاندار در استانداری برگزار شد .

احمدعلی موهبتی استاندار در این جلسه اظهار داشت : طرح بزرگ 46 هزار هکتاری انتقال آب در سیستان باعث افتخار منطقه ، استان و کشور است .

استاندار افزود : دولت موظف و مکلف است که به منطقه سیستان توجه داشته باشد و بار مسئولیت دولت تنها با اجرای این طرح تمام نمی شود بلکه همچنان ادامه دارد .

وی تاکید کرد: این طرح باید افزایش چند برابری تولید را در بر داشته باشد و برای این منظور نشست های متعددی با آستان قدس رضوی انجام شده و توافق شده آستان قدس رضوی با توجه به توانمندی دربرخورداری از شرکت های زنجیره ای که در زمینه تولید و فروش محصولات دارند طرح 46 هزار هکتاری را مدیریت کند به نحوی که زمین و آب از سوی کشاورزان ارائه شود و الگوی کشت و برداشت محصول و خرید تضمینی محصول و در واقع کشت قراردادی از سوی این شرکت ها انجام گردد که این موارد در حال حاضر در مرحله مذاکره قرار دارد .

موهبتی گفت : جلسات متعددی با معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شده و در این نشست ها الگوهای متعددی از جمله در زمینه مالچ پاشی نانو ، کاشت گیاهان با قابلیت برداشت محصول در حوزه شن های روان و انتخاب پنج قطعه 200 هکتاری کاشت گیاه با قابلیت برداشت محصول انتخاب شده اند که با اجرای این طرح ها گام های موثری در زمینه مقابله با ریزگردها و حرکت شن های روان انجام خواهد شد .

وی تصریح کرد : در طرح 46 هزار هکتاری ضعف ها و نواقصی وجود دارد که باید با رهاسازی آب و بهره برداری از آن اشکالات و نواقص طرح برطرف گردد .

استاندار با بیان اینکه باید با چارچوبی پیش برویم که نواقص و مشکلات فراروی طرح مرتفع گردد ادامه داد : نواقص و برخی از مشکلات بدست خود مردم گشوده می شود و با فرهنگ نوع دوستی و همیاری که در مردم منطقه وجود دارد این مشکلات حل می گردد .

وی خاطر نشان کرد : یکی ازاشکالات این است که در شروع عملیات اجرایی طرح ، ارتباط خوبی با مردم منطقه گرفته نشده و اطلاع رسانی درستی از طرح و نحوه اجرای طرح و اثرات آن به مردم داده نشده است .

موهبتی تاکید کرد : این طرح امسال باید به بهره برداری برسد اما بلحاظ تعیین زمان مناسب رهاسازی آب و همچنین استفاده همزمان از کانالها و لوله های انتقال آب باید کشاورزان و مسئولین ذیربط به اجماع نظر برسند .


تعداد بازدید : ۵۵۳
(چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸) ۰۹:۴۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید