پنج شنبه / ۳۰ آبان ۱۳۹۸ / ۱۷:۴۱
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۶۸۴
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

فرهنگ سازی؛ مهمترین نقش تشکل ها در اجتماع است

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: فرهنگ سازی؛ مهمترین نقش تشکل ها در اجتماع است و تشکل های اجتماعی نباید به عنوان پلکان ترقی مدیران دولتی تلقی شود، بلکه توجه به احزاب و تشکل ها و حمایت از آن به تعالی و توسعه کشور کمک خواهد کرد.

(پنج شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸) ۱۷:۴۱

به گزارش روابط عمومی استانداری، احمدعلی موهبتی "استاندار" درجلسه «اولین دوره انتخابات شورای استانی توسعه و حمایت از تشکل های مردم نهاد استان» که در محل سالن جلسات معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری برگزار شد، اظهارداشت: وظیفه اصلی تشکل های اجتماعی؛ فرهنگ سازی و آگاهی بخشی به عموم افراد جامعه است چرا که جامعه با علم و دانایی به توانمندی در حوزه های مختلف می رسد و جامعه توانمند با مطالبه گری خردمندانه و منطقی؛ هیچگونه ظلم و تبعیضی را نمی پذیرد.

استانداراضافه کرد: احزاب و تشکل ها می توانند از بروز انحصار و انجماد ذهنی افراد جلوگیری کنند و راه را بر شکل‌گیری هرگونه مرزبندی در جامعه سد نمایند.

این مقام مسئول یادآورشد: از تشکلها انتظار داریم؛ مرزبندی های جنسیتی، قومیتی، طبقاتی و مذهبی که در استان ایجاد شده را از بین ببرند.

استاندار با بیان اینکه؛ سیستان و بلوچستان برای توسعه و فردای بهتر نیازمند انسان های آگاه، قوی و توسعه یافته است، گفت: توسعه بدون انسان توسعه یافته میسر نمی شود و لازمه تربیت انسان توسعه یافته هم برنامه ریزی و آموزش است.

استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: دو کلیدواژه مهم که رهبری معظم انقلاب برای این استان به کار می‌برند؛ و سیستان و بلوچستان باید نهایت بهره را از این دو کلید واژه ببرد؛ "تنگه احد" و "گنج پنهان" است که احزاب و تشکل ها باید با بهره گیری از عمق این مطلب در راستای اثرگذاری مطلوب و توسعه آفرینی در استان نقش آفرینی کنند.

موهبتی گفت: به همه فرمانداران استان تاکید کرده ام؛ که مشکلات حوزه شهرستان ها را با مشارکت تشکلها مرتفع کنند و این مشارکت هم در واقع همان فرهنگ سازی درست توسط احزاب و تشکل ها است.

استاندار تصریح کرد: با فعالیت به موقع تشکل ها حتی از بروز بسیاری از آسیب های اجتماعی و فرهنگی که جامعه امروزی ما را با معضلاتی مواجه کرده است، نیز پیشگیری می شود.

وی تاکید کرد: نباید تصور کنیم که تشکل ها در تقابل با دیگر دستگاه ها هستند بلکه باید با ایجاد فضای تعامل و همکاری و حمایت همه جانبه؛ تشکل ها بتوانند با پرچمداری در حوزه های مختلف اجتماعی، سیاسی و فرهنگی نقش آفرینی کنند.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار نیز در این جلسه گفت: با رویکرد حمایتی از احزاب و تشکل ها در مدت زمان کمتر از دو هفته آینده دو مکان "خانه احزاب" و "سمن سرا" در اختیار احزاب و تشکل های استان قرار خواهد گرفت تا بتوانند در محلی مناسب به فعالیت خود ادامه دهند.

علی زینی وند بیان داشت: آینده کشور در دست مردم و با محوریت سازمان های مردم نهاد است و نهادهای دولتی نیز زمانی در رسیدن به اهدافشان موفق خواهند بود که تشکل های مردمی در حوزه های مختلف نقش آفرینی و فعالیت داشته باشند.

وی افزود: اولین دوره انتخابات شورای استانی توسعه و حمایت از تشکل های مردم نهاد سیستان و بلوچستان همزمان با سراسر کشور، از بین نمایندگان تشکل هایی که قبلا کاندیدا و معرفی شده اند، برگزار می شود.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار در پایان گفت: اعلام نظر و تصمیم گیری در خصوص صدور پروانه فعالیت برای تشکل های استانی، حمایت از مشارکت تشکل های استانی در فرایند توسعه پایدار استان و تعیین سیاستهای حمایتی برای توان افزایی و توسعه کمی و کیفی تشکل های استانی از جمله مهمترین وظایف این شورا می باشد.

گفتنی است "شورای استانی توسعه و حمایت از تشکل های مردم نهاد" مرکب از معاون سیاسی و اجتماعی استاندار به عنوان رئیس شورا، نمایندگان ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ورزش و جوانان، حفاظت محیط زیست و میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری و دو نفر نماینده منتخب از تشکل های استانی می باشد که در جلسه امروز تعیین شدند.

یادآور می شود در پایان این انتخابات؛ آقای محمد امیر براهویی و خانم فاطمه زیرکی به عنوان اعضای اصلی و آقای محمد نخعی قائنی به عنوان عضو علی البدل این شورا انتخاب شدند.
تعداد بازدید : ۵۸۰
(پنج شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸) ۱۷:۴۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید