جمعه / ۱ آذر ۱۳۹۸ / ۰۱:۳۵
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۶۸۶
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
جمالی نژاد معاون عمرانی وزیر کشور:

مدیریت شهری به صاحبان ایده های خلاق و دانش بنیان اعتماد کند

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص اهمیت جایگاه تولیدکنندگان و کارآفرینان و مصون سازی اقتصاد از آسیب تحریم ها از طریق تقویت و رونق تولید داخلی تصریح کرد: مدیریت شهری و روستایی باید به تولیدکنندگان داخلی، صاحبان ایده های خلاق و شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها اعتماد کند.

(جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸) ۰۱:۳۵

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ مهدی جمالی نژاد در همایش سراسری شهرداران استان در دلگان؛ با اشاره به تحریم های ظالمانه علیه کشورمان گفت: در کنار تحریم ها شاهدیم که نسل جوان کشور توانمندی های خود را در اختیار دست اندرکاران بخش های مختلف کشور قرار داده که اینها فرصت های ارزشمندی را برای حوزه مدیریت شهری و روستایی نیز فراهم نموده که از قابلیت های شرکت های دانش بنیان و استارتاپی در عرصه های تامین درآمدهای پایدار، توسعه گردشگری و بوم گردی، هوشمندسازی، خدمات شهری، ایمنی و برنامه ریزی های راهبردی استفاده نمایند.

وی با تاکید بر اینکه شهرداریها باید اتکای خود به اعتبارات دولتی را کاهش دهند، تصریح کرد: مدیریت شهری برای بهره گیری از توان شرکت های دانش بنیان می بایست برنامه داشته باشد و شورا و شهرداری باید از شرکت های استارتاپی و دانش بنیان حمایت کنند.

وی افزود: اگر قرار است اتکا به اعتبارات دولتی کاهش یابد، مدیریت شهری و روستایی در عین حال باید برپایه مزیتهای رقابتی شهر و روستا تولید ثروت و شغل نمایند و در این عرصه باید برای بهره گیری از ظرفیت بخش  خصوصی و سرمایه گذاران و خیرین برنامه ریزی کند.

وی همچنین از اعطای تسهیلات توسط سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور به طرح های اقتصادی و درآمدزای شهرداریها و دهیاریها خبر داد.

رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور همچنین به تصویب کلیات لایحه درآمدهای پایدار شهرداریها و دهیاریها در مجلس شورای اسلامی بعد از ۳۷ سال اشاره و ابراز امیدواری نمود که این اقدام زمینه ساز تقویت بنیه مدیریت شهری و روستایی و شناسایی درآمدهای پایدار باشد و به افزایش رضایتمندی مردم عزیزمان از عملکرد شهرداری ها و دهیاری ها منتهی شود.


شایان ذکر است در جریان همایش شهرداران استان و در راستای تحقق مصوبات سفر وزیر کشور به این استان سند محرومیت زدایی منطقه بلوچستان با هدف کمک به توسعه زیرساختهای شهرهای این منطقه امضاء شد.


تعداد بازدید : ۵۵۴
(جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸) ۰۱:۳۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید