شنبه / ۲ آذر ۱۳۹۸ / ۱۹:۵۹
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۶۸۸
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار در کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل استان مطرح کرد:

ضرورت تبدیل اسکله زرآباد به بندر شیلاتی - تجاری/ لزوم احیای صنعت شناورسازی در سیستان و بلوچستان/احیای ترمینال مسافری بین المللی شهید کلانتری چابهار؛ زمینه ساز صنعت گردشگری

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: تبدیل اسکله شهید رضایی زرآباد به بندر چند منظوره (شیلاتی- تجاری) یک ضرورت جدی است.

(شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸) ۱۹:۵۹
به گزارش روابط عمومی استانداری، احمدعلی موهبتی در یازدهمین جلسه کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل استان که با حضور فرمانداران شهرستان های چابهار و کنارک، فرماندهان نظامی و انتظامی استان، مدیران کل دستگاه های اجرایی، مدیران شهرستانی و جمعی از سرمایه گذاران بخش خصوصی در بندر شهید بهشتی چابهار برگزار شد اظهار کرد: با توجه به ضرورت راه اندازی مجدد خط مسافری دریایی چابهار – عمان، باید به همه دستگاه ها ابلاغ شود تا جهت استقرار پرسنل و سایر امکانات و خدمات مورد نیاز در ترمینال مسافری بین المللی بندر شهید کلانتری اقدام کنند.

وی با تاکید بر ضرورت تبدیل اسکله شهید رضایی زرآباد به بندر شیلاتی - تجاری ادامه داد: با توجه به توجیه اقتصادی این موضوع، باید در این راستا دستگاه های متولی همکاری کنند تا طرح تبدیل این اسکله به بندر صادراتی تهیه شود و به تصویب دولت برسد.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: با توجه به اهمیت فعالیت کارگاه های شناورسازی در رونق تولید داخلی و اشتغال نیروهای بومی، باید برای احیای این کارگاه ها اقدام شود که با تحقق این مهم علاوه بر تامین شناورهای مورد نیاز استان می توان بازارهای کشورهای همسایه را هم پوشش داد.

به گفته موهبتی، قراردادهای منعقده در سواحل استان باید زمینه سرمایه گذاری داشته باشد، از طرفی تسهیل گری لازم برای سرمایه گذاران صورت پذیرد، همچنین باید به بازه زمانی پروژه ها توجه شود و اجرای پروژه های دریایی با مجوز و نظارت اداره کل بنادر و دریانوردی باشد.

وی در ادامه خواستار ساماندهی شناگاه های استان شد و اضافه کرد: اداره کل راه و شهرسازی جنوب استان نیز باید در اسرع وقت نسبت به ابلاغ نقشه پروژه جاده دسترسی بندر چابهار از درب شرقی بندر شهید بهشتی تا کیلومتر ۱۶ اقدام کند.

استاندار سیستان و بلوچستان با تقدیر از اقدام اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان و دیگر دستگاه های متولی جهت ورود کالای اساسی از طریق بندر چابهار در ماه های اخیر افزود: مدیریت راه رسیدن به هدف است نه محدودیت و همه باید در این حوزه به گونه ای نقش ایفا کنند که اثربخش باشد.
تعداد بازدید : ۴۶۸
(شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸) ۱۹:۵۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید