یکشنبه / ۳ آذر ۱۳۹۸ / ۱۹:۱۳
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۶۹۰
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

فصل بودجه عمران شهری و روستایی استان در سال آینده رشد ۱۰۰ درصدی خواهد داشت

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به تمرکز زدایی و اخذ نظریات و اولویت های استان برای تخصیص بودجه سال آینده، فصل بودجه عمران شهری و روستایی ۱۰۰ درصد رشد داشته است.

(یکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸) ۱۹:۱۳

به گزارش روابط عمومی استانداری، احمدعلی موهبتی در همایش شهرداران استان که با حضور جمالی نژاد، معاون هماهنگی امور عمرانی وزیر کشور در شهرستان دلگان برگزارشد، اظهار داشت: سفر چهارم معاون عمرانی وزیر کشور به سیستان و بلوچستان نشان دهنده اراده قوی ایشان برای توسعه این استان و نگاه ویژه وزارت کشور به حوزه عمران و آبادانی و شهرداریها است.

وی افزود: طی چندماه اخیر دولت به شهرداریهای استان توجه ویژه داشته و در این مدت چند بسته حمایتی به منظور ایجاد انگیزه بیشتر به شهرداریها اختصاص یافته است.

موهبتی بیان داشت: به شوراها ابلاغ کردیم؛ تا زمان پرداخت حقوق و مزایای پرسنل شهرداریها، حق الزحمه برگزاری جلسات را دریافت نکنند.

رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه سیستان و بلوچستان تصریح کرد: بناداریم با همکاری و هماهنگی همه دستگاههای اجرایی، هزینه های جاری را کاهش و هزینه های عمرانی را افزایش دهیم چرا که اجرای طرحهای عمرانی برای مردم امیدآفرین است.

احمدعلی موهبتی اضافه کرد: مردم هر شهر نیز با دیدن مراحل اجرایی طرحهای عمرانی که موجب رونق شهرها می شود به شهرشان علاقمند می شوند و ماندگاری جمعیت رقم می خورد.

استاندار در ادامه بیان داشت: دلیل انتخاب شهر گلمورتی به عنوان میزبان همایش امروز نیز همین مطلب است که با تلاش فرماندار و شهردار، اجرای طرحهای عمرانی علاوه بر امیدآفرینی، جذب سرمایه گذاران و خیرین را نیز به دنبال داشته است‌.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: طبق قانون هزینه جاری شهرداری بایستی ۳۰ درصد و هزینه عمرانی ۷۰ درصد باشد و این در حالی است که هزینه جاری شهرداریها از ۶۰ درصد هم تجاوز کرده و این یک چالش جدی برای استان است.

این مقام مسئول در ادامه درآمدزایی را لازمه کار شهرداریها دانست و افزود: شهرداریها حتما باید درآمد داشته باشند و لازمه کسب درآمد، فرهنگ سازی است و در این زمینه باید از ظرفیت سازمان های مردم نهاد بهره بگیریم.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به لزوم ساماندهی پسماند و کسب درآمد از این طریق گفت: در حال حاضر اقدامات خوبی از سوی خیرین در حوزه های مختلف از جمله مدرسه سازی، سلامت ، بهداشت ، درمان و اشتغال آفرینی در حال انجام است؛ لذا شهرداران سعی کنند با توجه به امکانات و فضاهای در اختیار از ظرفیت مشارکت خیرین استفاده نمایند.

وی افزود: در حوزه درآمدهای پایدار باید اصلاحاتی صورت گیرد و از جمله این درآمدها؛ عوارض ارزش افزوده است که باید متناسب با جمعیت و وسعت شهرهای استان تخصیص یابد.

رئیس شورای آموزش و پرورش استان گفت: عدالت اینگونه ایجاب می کند که سیستان و بلوچستان را در همه حوزه ها به ویژه آموزش و پرورش به صورت ویژه ببینیم تا به شاخص های میانگین کشوری برسد.

تعداد بازدید : ۴۵۶
(یکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸) ۱۹:۱۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید