یکشنبه / ۳ آذر ۱۳۹۸ / ۱۹:۳۰
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۶۹۱
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
معاون استاندار:

توانمندسازی؛ مهمترین کار دفاتر تسهیل گری

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان اظهارداشت: دفاتر تسهیل گری با تدوین و ارائه یک برنامه عملیاتی و اولویت بندی مسائل و مشکلات محله مربوطه فعالیت کنند و توانمندسازی افراد جامعه را به عنوان مهمترین وظیفه در دستور کار خود داشته باشند.

(یکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸) ۱۹:۳۰

به گزارش روابط عمومی استانداری، علی زینی وند معاون سیاسی و اجتماعی استاندار در نشست چندساعته با مدیران و نمایندگان دفاتر تسهیل گری محلات حاشیه شهر زاهدان که با حضور مدیران دستگاههای اجرایی مرتبط در استانداری برگزار شد، گفت: دفاتر تسهیل گری می توانند با استفاده از ظرفیت مهارت آموزی فنی و حرفه ای و سوق دادن مردم به سمت مشاغل خرد و درآمدزا در جهت توانمندسازی افراد جویای کار اقدامات موثر و ماندگاری انجام دهند.

زینی وند خاطرنشان کرد: آسیب های اجتماعی به مثابه آتشی است که تر و خشک را با هم می سوزاند و تبعات ناشی از آن به تمام آحاد جامعه سرایت می کند و آن را به چالش می کشاند.

معاون استاندار خطاب به حاضرین، با تاکید بر فاصله نگرفتن از اهداف تعریف شده دفاتر تسهیلگری، گفت: با توجه به اعتمادی که مردم به نمایندگان خود در تشکل ها و دفاتر تسهیل گری دارند، اقداماتی که دفاتر تسهیلگری می توانند انجام دهند؛ دستگاه‌های دولتی نمی‌توانند.

وی افزود: دفاتر تسهیلگری نباید به فعالیت کنونی شان به دیده شغل و منبع درآمدی نگاه کنند؛ بلکه این یک هدف انسانی است و زمانی که هدف شما تسهیل گری و رفع مشکلات مردم باشد، حتما موفق خواهید بود.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: مسائل اجتماعی و فرهنگی بسیار مهم تر از مباحث فیزیکی و کالبدی است و هر قدر این دفاتر اجتماعی تر باشند امید به تداوم کار آن بیشتر است.

زینی وند اضافه کرد: پروژه هایی که دفاتر تسهیلگری دنبال می‌کنند، انسان دوستانه است و چون این دفاتر در وجود انسان های نیازمند به خدمات، امید ایجاد می‌کنند؛ بایستی با جدیت دنبال شود.

وی بیان داشت: دفاتر تسهیلگری سعی کنند؛ در چارچوب وظایف تعریف شده؛ خواسته‌های مردم را ارائه کنند تا با توجه به امکانات موجود به جمع‌بندی مناسب در راستای رفع این دغدغه ها برسیم.


معاون استاندار گفت: یکی از اولویت های مهم در مجموعه دولت؛ تقویت تشکل ها و تقویت حضور مردم در عرصه های اجتماعی و سیاسی است و بنابراین با این دیدگاه خانه احزاب استان، طی همین هفته و خانه سمن ها در کمتر از یک ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندارسیستان و بلوچستان گفت: دفاتر تسهیل گری همه ظرفیت های دستگاه های اجرایی را شناسایی کنند؛ تا در حوزه خدماتی که امکان واگذاری دارند، از این امکانات بهره بگیریم.

وی با اشاره به مباحث مطرح شده توسط مدیران دفاتر در خصوص مشکلات افراد فاقد شناسنامه تصریح کرد: در حوزه صدور شناسنامه کار با جدیت دنبال شده و هویت دار کردن افراد واجدالشرایط، به سرعت انجام گرفته است.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار در خصوص واگذاری امکانات دستگاههای اجرایی به دفاتر تسهیل گری گفت: هیچ گونه مکان دولتی اعم از زمین، باغ، سوله و ساختمان نباید بلااستفاده باشد.

زینی وند اظهارداشت: همه دستگاههای اجرایی موظفند؛ رابط تام الاختیار خود با دفاترتسهیل گری را مشخص و معرفی کنند تا در بحث مطالبه گری و مشارکت اجتماعی درخواست های بجا و منطقی مردم را از طریق دفاتر تسهیلگری به دستگاههای مرتبط منعکس نمایند.
وی در ادامه با ابراز خرسندی از برگزاری این جلسه کاربردی، بیان داشت: تاثیرگذاری این گونه جلسات؛ بسیار مهم است چرا که هرقدر مردم در امورخودشان به وسیله این دفاتر و تشکل ها بیشتر دخالت کنند، باید به توسعه آن جامعه امیدوارتر باشیم.

گفتنی است؛ در ابتدای این نشست که بیش از سه ساعت به طول انجامید؛ مدیران و نمایندگان دفاتر تسهیل گری محلات حاشیه شهر زاهدان به بیان مسائل و مشکلات حوزه مربوطه پرداختند.

تعداد بازدید : ۶۱۰
(یکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸) ۱۹:۳۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید