یکشنبه / ۳ آذر ۱۳۹۸ / ۲۰:۰۱
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۶۹۲
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری:

هیچ گونه برنامه ای برای افزایش قیمت کالاها و خدمات در استان وجود ندارد

(یکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸) ۲۰:۰۱

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ مجید محبی سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری در جلسه ستاد تنظیم بازار استان گفت: هیچ گونه افزایش قیمتی پذیرفتنی نیست و برنامه ای نیز برای افزایش قیمت کالاها و خدمات وجود ندارد .

وی گفت: هم اکنون قیمت بنزین افزایش داشته که نقشی در حمل و نقل کالاها ندارد و حمل و نقل جاده ای بر اساس نفت گاز است و فقط تاثیر بر حمل و نقل مسافر درون شهری داشته که این موضوع نیز تدبیر شده و سهمیه های تاکسی ها به صورت کامل برقرار شده است .

محبی افزود: شاید برخی به موضوع افزایش قیمت بنزین به عنوان تهدید بنگرند، ولی این موضوع فرصتهای بسیار زیادی را ایجاد می کند که از آنجمله ساماندهی بهتر حمل و نقل مسافر، تولید ملی، کاهش آلودگی هوا و جلوگیری از اسراف می باشد و دولت نیز تدابیر لازم را اندیشید تا یارانه حمایتی خانوار به حساب سرپرستان در طی سه مرحله واریز شد .

این مقام مسئول در ادامه گفت: نظارتها باید به صورت گسترده و کیفی صورت پذیرد، بویژه در زمینه حمل و نقل درون شهری و تاکسی ها ، شهرداری و حمل و نقل و پایانه ها نیز به این موضوع توجه ویژه داشته باشند، زیرا تعداد زیادی از تاکسی ها خارج از سرویس هستند و خدمات رسانی لازم را انجام نمیدهند .

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری تصریح کرد: با توجه به حجم گسترده واحدهای اقتصادی در استان و بر اساس اعلام همکاری سازمان بسیج اصناف در زمینه نظارت بر واحدهای اقتصادی، سازمان صنعت،معدن و تجارت استان با توجه به این فرصت پیش آمده گروههای بازرسی را با هدف کنترل بیشتر بازار افزایش دهد .

وی نصب برچست قیمت بر روی کالاها را با اهمیت عنوان کرد و از اصناف خواست به جهت حمایت از حقوق مصرف کنندگان و جلوگیری از گرانفروشی و ... مبادرت به این امر نمایند .

تعداد بازدید : ۴۲۲
(یکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸) ۲۰:۰۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید